Korgid väljas

Läksin hommikul keldrisse, et pesu pesema panna ja pesumasina tööle hakkamise hetkel kadus kogu majast elekter. Korgid. Üritasin lülitit tagasi sisse lülitada, kuid see klõpsas aina uuesti välja. Lülitasin pesumasina välja ja sain elektri tagasi, aga pesumasinat uuesti tööle panna ei saanud, sest siis käis klõps ja kogu maja oli jälle elektrita. Ei no tore. Pesumasina ust muidugi ka lahti ei saanud, sest programm oli alanud ja internet väidab, et ma peaks masina lahti kruvima, et ust avada. Pesumasinas on muide enam-vähem kõik Terveli mähkmed ja riided. Mõtlesin riided vähemalt käsitsi ära pesta (ja hiljem meenus, et ülemisel korrusel on pesumasin ka), aga seda nüüd ilmsesti ei juhtu. Mis siis ikka, ühekordsed mähkmed ja number suuremad riided.

Üritasin leida elektrikku. No ehk järgmine nädal mingil hetkel saaks, venitas üks telefonis vastuseks. Teine ei ole siiani vastanud ehkki ma näen, et ta on sõnumit lugenud (telefoni ta vastu ei võtnud, seega saatsin sõnumi). Paar numbrit on mul veel, aga N. arvas, et ta vaatab esmalt ise asja lähemalt. Kahjuks seda enne laupäeva ei juhtu, sest pärast tööd on pime ja pea väsinud, seega parem on veidi oodata. Ilmselt tuleb uus masin osta, sest kui tal just midagi lihtlabast viga pole, läheks masina remont ilmselt pea sama palju maksma kui uus masin.

Kirjutan juba mõttes omanikule kirja. “Hei, kas pole mitte põnev, et nende kahe aasta jooksul, mis me siin elanud oleme, on purunenud veepehmendi ja lisaks pidid sa küttesüsteemi sisuliselt ringi ehitama? Lisaks on neist kolmest muruniidukist, mis seal keldris on, üks juba jäätmejaamas ja teised kaks ilmselt lähevad talle kevadel sinna järele no ja selle pliidi koos oma eriti düsfunktsionaalse ahjuga tahaks ma ise puruks peksta ning ega sel külmikul vist ka enam pikka iga pole, aga mitte sellest ei tahtnus ma rääkida. Pesumasin tuleb uus osta! Millise võtame?” Pesukuivati ja nõudepesumasin töötavad samas laitmatult. Ptüi-ptüi-ptüi.

2 comments

  1. Ene Assavi

    Tere! Mul lukustus pesumasin Hotpoint Ariston. Tal on äravõetava paneeli taga paremal
    keeleke, mida tõmmates saab luugi avada.

    • Rohelohe

      Tänud! Ma pean täpsemalt vaatama, kuidas meie Boschil see käib, aga ilmselt on jah esipaneel või tuleb pealmine osa lahti kruvida.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s