Zen ja omm

Sipsik, minnes tooma riiulist Muumide raamatut, ajas laual ümber mu triiki täis kuuma teetassi. Henry VIII raamat ja mu läpakas kuivavad nüüd puhuri ees ning mina vaatan juhtunu positiivseid külgi. Näiteks on rõõmustamisväärne fakt see, et mu Iittala tass katki ei läinud. Ja no seda põrandat ei viitsinud ma eile pesta, seega universum või miski andis ilmselgelt mõista, et selline laiskus neile ei sobi ning ulatasid abistava käe. Või kombitsa. Universumi kõikvõimsal valitsejal võivad vabalt kombitsad olla.

Ilusat esimest adventi teile!

Teest on muidugi kahju. Oli Bossa Nova ja toda mul juba napib. Teed kulub neil rõsketel udustel päevadel palju.

11 comments

 1. reet

  Mnjaa. Mul oli lootus, et seekord elab valge laudlina õhtuni… aga ennist tegid keskmine poega ja abikaasa köögis Midagi ja ajasid ümber ühe morsitassi. Kumbki süüd omaks ei võta, aga mina pean lina ära vahetama.

   • reet

    No ma hakkasin valget laudlina kasutama siis, kui kõige noorem laps oli juba jupp aega kooliealine olnud, tähendab, teoreetiline arusaamine plekkide tekkemehhanismist ja nende ärahoidmisest võis ju olemas olla.

    Muidu on valge laudlina kõige lihtsam lahendus, sest seda saab umbes nagu lõpmatult valgendada (keemia) ja pleegitada, kui päikest on. Praktiliselt kõik plekid saab välja. Ma ei kujuta ette, kui jube oleks mitmevärvilise laudlina pealt plekkide väljavõtmine… Valgele mulistan Vanishit peale ja viskan ta valge pesuga masinasse, 60 kraadi juures. Kui ilma on, siis kuivatan väljas päikese käes, aga värvilisele riidele ei tohi ju päikest üldse näidatagi…

   • Rohelohe

    Tõsi, valgendamisega saab lina ilmselt korda jah, aga mulle tunduvad need valged linad kuidagi hirmuäratavad. No ja mulle meeldivad värvid ka :) Kui piisavalt kirju lina on, ei paista plekid välja :D

    Kui ma vaid suudaks välja mõelda, kuidas oma linastelt salvrättidelt plekid välja saaks. Isegi imekeemia ei aidanud, mingist sapiseebist rääkimata.

 2. Nell

  Meil kodus on mingi lagastamise periood. Kui olin sama nädala jooksul kolmandat korda söögilauale puhta lina pannud siis ilmnes, et käes oli kolmapäev… :)
  (teest oleks mul ka sellise juhtumise korral kõige suurem kahju)

  • Rohelohe

   Haa, ma ei julge laualinadele mõeldagi veel, sest lauda on lihtsam pesta. Usutavasti veel üks kolm aastat meil linu igapäevaselt laual pole 😁

   • Nell

    Ma hakkasin lina lauale panema vist siis kui lapsühik ümbes 4-aastane oli. Linad küll värvilised mitte valged. Aga lina kasutamisele andis hoogu Reeda kommentaar kusagil teemal laudlina vs vakstu. Nimelt, sul ei ole mitte laual vakstu kuna nad lagastavad vaid pigem nad lagastavad kuna sul on laual vakstu.

   • Rohelohe

    Ma kusjuures jälestan vakstuid. Jah, on ilusaid ja materjalgi on parem kui enne, aga… vakstu… võeh! Meil on lihtsalt laud. Linikuga, millel on vitamiinid, väikene vaas kuivanud lillega (üks hortensia sellest kimbust, mis haigla mulle Terveli sünni puhul saatis) ja topsike suvaliste lilledega, mis Sipsik teeservadest kokku korjanud on :D Laualina on meil vist pärast Sipsiku sündi (või õigemini laua ääres sööma hakkamist) olnud laual loetud korrad, kui on olnud jõulud või külalised.

   • reet

    Nell, ma tunnen ennast praegu nagu influetser. :D Aga tegelikult on küll nii, meil on valge laudlina keskmine eluiga nüüdseks kolm päeva ja tihti on linavahetuse põhjuseks kohviplekk lapsevanema kohal.
    Vakstuid jälestan mina ka.

 3. Laura

  Kas laps end ei poletanud teega?
  Ma just lugesin yhest emast, kes end syydi tundis kuna oli laudlinaga kaetud lauale kuuma tee tassi pannud. Ja siis ise komistades tombas laudlina koos kuuma teega lapsele peale. Tulemuseks poletusarmid naos …

  • Rohelohe

   Ei, lapse peale ei langenud tilkagi ja see tee nii kuum nüüd ka ei olnud, et põletusarmid võimalikud oleks olnud. Haiget oleks ta kindlasti saanud, kuid ei midagi enamat.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s