Nõid-ämm

Ma olen jõudnud järeldusele, et mu ämm on nõid. Või no selgeltnägija, aga nõid kõlab kuidagi ägedamalt. Pole tuleproovi vaja ega midagi.

Nädala alguses saabus Bulgaariast pakk, mille puhul ma olen jätkuvalt kindel, et need asjad seal olid jõuluks mõeldud, aga N. jagas need kohe laiali, seega…. Sipsik sai ühe muumide raamatu ja särgi, mille disaini osas saab vaid viisakalt öelda, et see on huvitav ja eks inimeste maitsed olegi erinevad. Ei, ei ole roosa ja sätendav, ämm teab, et mul on printsessiallergia. Mina sain kleidi. Väga ilusast kangast kleit, mille ma pakist välja võtsin, lahti sopsutasin, hetkeks vaatasin, siis lipikut kontrollisin ja N.-il küsisin: “Kas su ema ei mäleta enam, milline ma välja näen?” Kleit on L-suuruses ehk lipikukohaselt 44-46 suurus. Olgu öeldud, et ma kannan tavaolukorras suurust 38. Hetkel on see 38 küll nõksa kitsas. N. kehitas õlgu ja pakkus, et ehk see oli raseduse ajaks mõeldud, mille peale ma kulmu kergitasin, sest ega see pakk seal Bulgaariast nüüd nii kaua ka tule ja ärgu ämm lootkugi, et siin veel lapselapsi tulemas on. N. ulatas jutu lõpetuseks mulle pakis olnud halvaa ja ütles, et ehk peaks see kleidiga kokku minema. Nojah, Bulgaariat valitsenud türklastel olevat olnud see lähenemine, et kui (kõrgema klassi) naine tanu alla sai, siis keskendus varasemalt nõtke ja hirvesilmne neidis baklavaa ja muude suhkruste asjade söömisele ning meenutas mõne aasta pärast kõike muud kui toda nõtket neidist, kellega abiellutud sai.

Eile saabus pakk Eestist. Ma olin vanemate jutu peale, et pakk on 13 kilo kulmu kergitanud, sest ma ei palunud ju nii palju lapsele tellitud raamatuid sinna pista. Ja minu omi oli ka ainult kaks (mh Atwoodi “Testamendid”). Ning palju need Sipsikuga klotsid ja Sipsiku nukk ikka kaaluvad (oi, kuidas laps huilgab, kui ta selle jõululaupäeval kätte saab!). Olgu, veidi kommi pidi ka olema, sest näiteks martsipani siinkandis ei müüda eriti ja poolakate või venelaste linnupiim pole eriti värske (vähemalt neil kahel korral, kui ma ostnud olen, ei olnud).

Avasin kasti, võtsin paar raamatut pealt ära ja… mulle vaatas vastu karpide kaupa komme. Mul on nüüd 35 31 linnupiimabatooni. 35 31 seetõttu, et ma sõin sealt ühe juba ära. Mm, värske linnupiim. No ja siis 4×16 martsipanibatooni. Ja Maiuspala komme. Ja veel mingeid komme.

Saate nüüd aru, miks mu ämm selgeltnägija on? Siin pole lootustki talve lõpuks raseduseelsesse kaalu saada. Pigem tuleb neid L-suuruses riideid ostma hakata.

Ahjaa, rasedusdiabeedijärgsesse kontrolli peaks ka aja kinni panema.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s