Miks, Franz, miks!?

Lähen mina aeda asjatama, sest vaja oleks tomatitelt mõned kollaseks tõmbunud lehed ja valminud viljad ära korjata, taimi kasta (me potipõllumajandus ja suurem osa lilli jäävad katuse alla) ning ehk ka pirnid kokku korjata jälle. Ukse jätan lahti. Kärbseid enam eriti pole, seega ei pea nende invasiooni pärast enam muretsema.

Korjasin tomateid, hoolitsesin taimede eest, mõtlesin, et mida ma küll tšillidega ette võtan, sest tahaks päris mitmed neist talvituma jätta (aga kuhu?) ja mida ma paljunema hakanud sukulentidega ette võtan. Annaks kellelegi? Teeks veel mõne poti? Aga kuhu ma panen need potid siin aknalaudadeta riigis? Potipõllumajandus on meil muide selline:

p6llumajandus

Alguses olid taimed terrassil, aga siin on vahel meeletult tugev tuul ja kui ma olin umbes kümnendat korda tomateid püsti tõstnud, käskisin N.-il need seina äärde vedada. Aknaluukide kinnitid on nööride sidumiseks päris head asjad ehkki paras kõver rägastik valitseb seal ikkagi. Tahan oma enda aeda ja kasvuhoonet!

Juurisin välja ühe ära kuivanud ronioa, mille me dekoratsiooniks kasvama panime (eriti ei kasvanud, sest pinnas on siin eriti kehva ja ilmselt jõid puud kõik vee ära), patsutasin mind uudistama tulnud hobust ning võtsin siis kaminatarvikute hulgast söetangid ning läksin pirne korjama. Söetangid (või kaminatangid või kuidas iganes neid kutsutakse) on herilasi täis pirnide korjamiseks hindamatu vahend, sest jätab sinu ja herilase vahele umbes pool meetrit. Herilased on õnneks hetkel kõik purjus ja uimased ehkki ämbrit lähen ma siiski õhtul tühjendama, sest nii oleks turvalisem. Pirne on puu otsas lademetes, aga kõik, mis alla sajavad, on kahjustatud ning vähemalt eelmisel aastal nad seistes maitselt ei paranenud. Ma küll kaalun jätkuvalt mingi hulga kokku korjamist ning pirnipüree tegemist, aga ma kahtlustan, et ma siiski ei viitsi jännata, sest Sipsik putru enam süüa ei soovi ja muud moosi on meil kelder täis. Suhkruvaba pirnipüree võiks samas steriliseerituna aastakese ikka säilida, seega Nimetule võiks ju kevad-talveks püreed teha, aga… no vaatame. Ma pean muide minema varsti kusagilt Balkani tooteid müüvast poest lutenitsat jahtima, sest meil on seda umbes kümme purki alles ja et me lapse lemmikhommikusöök (pannkookide ja omleti kõrval) on tatar või ja lutenitsaga, on mul peagi teatav paprikamöginadefitsiit ukse ees. Ise ka teha ei saa, sest esiteks pole sobivaid paprikaid ja teiseks on see nii töömahukas ettevõtmine, et meil lihtsalt poleks selleks aega. Olete kunagi grillitud paprikaid koorinud? Väga aeglane ja tüütu protsess…

Sain töödega ühele poole, vedasin kotitäie tühje pudelid ja purke auto kõrvale, et hiljem need ära visata ning istusin siis väikseks puhkehetkeks diivanile. Miks mu diivanilaua all prügi on? Ma alles eile koristasin! Oot, miks seal vereplekk on? Franz! Kas sa ei võiks oma hiiri õues ära süüa?!

Võimalik muidugi, et tegu on salakavala kättemaksuga selle eest, et Sipsik ta iga kord karvaloomadega katab, kui ta oma padjal puhata üritab.

kassikuhi

 

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s