Kuldne liiv

Kui koroonakarantiin kevadel pihta hakkas, mainis üks tuttav me sõnumivahetuses, et nad tellisid oma lapsele liivakasti. Oo, milline hea mõte, arvasin ma, tellin ka. “Ära telli!” hüüatas tuttav. “Liiva ei saa mitte kusagilt,” lisas ta. Panin liivakastimõtte kõrvale ning ega enne ei tulnudki pähe, kui laps Bulgaariast tagasi tuli ning ma ühe päeva jooksul kahel korral liivakastilaadsemänguga seotud jonnihoo üle elama pidin. Esmalt loomapargis, kus laps kohe väga pardi- ja paabulinnuväljaheiteid täis mudases pinnases sobrada tahtis ja teisel korral me oma kodu juures, kus ma taluniku erateel istumisest tüdinesin, aga Sipsik jätkuvalt seal oleva klibuga mängida tahtis.

Uurisin erinevaid ehitusmaterjalidepoode ning liivakastiliiv oli müügil küll, aga… Ettetellimisega ja vaid kojutoimetamisega. Mugav, arvate te? Mugav küll, aga ka 40 eurot postikulu.  Mul oli aga plaanis osta vaid üks 25-kilone kott ja lapsele esialgu mingi plastist kast liiva täis panna. Otsisin ja heitsin meelt. Ehitusliiva ka ei saanud kusagilt. N. pakkus, et lähme toome kusagilt loodusest, mille peale ma sisuliselt röögatasin: “Ei tea kust!?” Jõgedel siin liivast kallast pole, mäenõlvad on kivised. Nojah, golfiväljakule saaks samas vabalt sisse, seega võiks ju öösel nende liivaaugust kastitäie ära tuua… N. arvas, et ta eravaldusesse siiski liivavargile ei läheks. Andsin N.-ile nädala lõpuni (oli neljapäev) aega liiv leida, muidu lubasin Amazonist mingit roppkallist akvaariumide liiva osta.

N.-il vedas. Ma sõitsin järgmisel päeval mööda ühest väikesest aianduskeskusest ja uitmõtte ajel keerasin sinna sisse. Haa, kaks alusetäit liivakastiliiva! Lasin endale koti autosse tõsta ja seadsime õhtul kasti üles. Päev hiljem mõtlesin, et nii on ikka niru ja tuleb liivakast osta. Leidsin sobiva, millel on nii istmed, mida kastile kaaneks peale voltida saab (sest kassid) kui ka päikesevari (mul on terrass terve päev päikese käes ja mujale ma kasti panna ei saa). Leht, kust ma selle ostsin, lubas 18. augustiks kasti kohale tuua ning samal õhtul nägin CERNi foorumis kuulutust, kus keegi väikese raha eest oma aias olevat liivahunnikut pakkus. Saatsin kiirelt sõnumi ja broneerisin endale liivahunnikust osa ära. Liivakasti oodates hakkasin ka mänguasju otsima, sest mingi kühvel, ämber ja paar vormi võiks ometigi ju olla (andsin Sipsikule esialgu tulevase mänguköögi kopsikud kätte). Kohalik kaubandusvõrk andis null rahuldavat tulemust ning ühtlasi vandusin, et ei lähe enam eales Val Thoiry mänguasjapoodi, sest see valik on suuresti masendav ning pidin Sipsiku mingisuguse patareidega ja liikumisanduritega kassi juurest ära vedama. Kiisu! Laps, meil on kodus ELUS kass! Amazon siis jälle…

Eile hommikul mõtlesin, et peaks sinna liivakastipoodi kurja kirja saatma, sest nende koduleht väitis, et nad ikka veel menetlevad mu tellimust ja ei tea kuidas see siis õigeaegselt kohale jõudma peaks. Enne kui ma selleni jõudsin, poetas kuller mulle ukse taha suure kasti. Viis päeva pakutust varem. Meeldiv. Ja see oli DPD! Pärast me moosivaibafiaskot ei suhtu ma neisse just kõige sõbralikumalt, aga näe, vahel üllatavad. Eile õhtul sadas, seega kast jäi tänast ootama. Täna lõunaks saabusid ka mänguasjad, seega ajastus oli suisa imeline. Panime õhtul kasti kokku ja kvaliteedi üle võiks nuriseda, aga noh, liiv püsib sees ja ilmselt päris ühe aastaga ära ei lagune. Tuleks küll vist enne talve mingi korraliku puidukaitsevahendiga üle käia, sest see, mida tootja kasutanud on, ei näi just eriti ilmastikukindel olevat. Tuleb vaid õnne tänada, et kast tõsiselt allahinnatud oli, sest täishinna puhul tahaks ma selle küll tagasi saata.

Homme tuleb teha paar tiiru sinna liivahunniku juurde ja plastkastidega liiva tuua ning liivarõõm saab alata, sest tolle 25 kiloga on kast ikka väga tühi. Ja kompostiussikesed tuleb ka ära tuua. Jällegi keegi foorumis pakkus, sest tal pidi ussikoloonia juba liialt suur olema, seega me mõtlesime, et võtame siis kotitäie ja paneme oma kompostihunnikusse elama. Saabki eriti head komposti. Me tahaks kuumaasikate peenra kuhugi luua ja ma kipun arvama, et kastpeenar on me ainus võimalus, seega mul on palju head mulda vaja.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s