Kummiga või kummita

Veider küsimus, aga kas te kasutate kummiga või kummita (st tavalisi) voodilinu? Ma tavatsesin kasutada tavalisi, sest ega neid teistsuguseid Eestis toona vist müüdudki, kuid ühel hetkel (ilmselt Saksamaal) oli mul vaja uut voodipesu ja läksin siis IKEAsse ning tõin kummiga lina. Oi kui mugav! Aga see siin pole mingi kummiga lina kiitmisjutt vaid hoopis pead kratsima panev avastus, et siin Euroopa nurgas kummita linu enam saada polegi.

Mul nimelt oleks vaja, sest mul on vaid üks ja küllaltki kulunud lina, mis Sipsiku voodisse sobib, aga Sipsiku voodis on eelmiste üürnike ostetud (uus) madrats, mis on üliõhuke. Selline alla 10 cm, seega ma kahtlustan, et pigem IKEA kattemadrats kui päris madrats. Lapsele sobib, täiskasvanule ebamugavavõitu. Ehkki ma kipun arvama, et kui meil ühel hetkel minu kontori voodit enam igapäevaselt vaja pole, siis vahetame madratsid ringi (tellisin sinna normaalse 20-sentimeetrise vahtmadratsi).

Ostsin IKEAst kaks kummiga lina, sest kontori voodisse on ka vaja ning avastasin kodus, et nii õhukesele madratsile sellist lina ilusasti ümber panna ei saa. Kirusin madratsit ja ennast, et ma sellele enne ei mõelnud ning käisin täna kahes kohalikus poes maad uurimas. Ei miskit. Avasin Amazoni. Ei miskit.

Käskisin just N.-il Bulgaariast lina või kaks osta või ämma kapist pihta panna ning ta läks muidugi lihtsama vastupanu teed ja küsis emalt, kes avas  triiki voodipesu täis kapi ja õngitses sealt kaks tükki välja. Mõistlikum variant ka tegelikult, sest ämmal on harjumus palju osta ja samas lõputult alles hoida, seega mis me ikka loodusressurssi raiskame. See tuletas mulle meelde, kuidas ma paari aasta eest Mägiküla majakese kraamimise ette võtsin ja kottide kaupa vanu linu, riideid jmt kottidesse pakkisin (kotid panime linnas prügikasti kõrvake ja need kadusid sealt kiirelt). Majas, kus on magamiskohti umbes kuuele, oli voodipesu vähemalt kahekümnele. Ilusasti naftaliinihaisused, seega tegelikult poleks neid ka hea tahtmise juures kohe kasutada saanud. Jätsin iga voodi jaoks ühe komplekti, mille linnas ära pesime ja siis kappi paigutasime. Ilmselt on ämm vahepeal sinna neid juurde toonud, sest nagu ma ennist viitasin, tal on kombeks osta. Ka siis, kui vaja pole.

3 comments

 1. Helen

  Ikeas on müügil kusjuures kahte tüüpi kummiga linu, ühed on nn paksule madratsile ja teised on spetsiaalselt kattemadratsile ehk siis õhuksele madratsile. Kontrollisin igaks juhuks üle ja nt Eesti Ikea lehel täitsa olemas, ju siis ka mujal Euroopas ehk?

  • Rohelohe

   Oo, seda ma ei teadnudki. Huvitav miks nad neid kusagil peidus siis hoiavad seal poes… Aga noh, sain juba ämma kapist :D

  • Rohelohe

   Võrdlesin nüüd Eesti ja Šveitsi lehti. Eesti IKEAs müüakse isegi tavalisi voodilinu :) Kultuurierinevused, ma ütlen!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s