Kaebelaul

Olgu öeldud, et koristaja lahkus just ja ma kahtlustan, et see maja oli nii puhas viimati siis, kui ta valmis sai. Või pärast viimast kapitaalremonti.

Aga ennekõike tahaks kurta. Näiteks kolmekümnest kraadist kõrgema temperatuuri üle või selle üle, et ma vist ikka ei tee matkareisi, sest erinevalt eelmisest korrast olen ma nüüd jõuetu ja ägisev rase, kellel umbes keskpäevaks gravitatsioon punduva ja pidevalt toonuses kõhu maadligi vedada tahab. Mul on veel aega mõelda muidugi. Homme sajab, aga järgnevad kolm päeva mitte, seega kuhugi võiks ikkagi minna. Ja kui kuhugi, siis peaks see olema kõrgemal, sest temperatuurid on kolmekümnest kõrgemal. Interlaken ja Grindelwald jäävad liiga kaugele, Chamonix’sse pean ma järgmisel nädalal kastile järele minema, seega Gruyère on vist kõige mõistlikum valik. Või sõidaks Saint-Bernard-Passile koeri vaatama? Või hoopiski mõnel varahommikul Montreaux’sse ja sealt järvekallast mööda tagasi? Väikeste muuseumipeatustega, sest muuseumis päike ei paista.

Kõige enam tahaks kurta aga selle neetud diabeedi üle. Ei, ma ei igatse kooki ja šokolaadi (ehkki ära ka ei ütleks), aga see, et mulle sobilik pastaports on võrdne Sipsiku omaga või et ma ei saa süüa lademetes puuvilju, ajab mind ahastusse. Täna tõin poest kahte sorti kitsejuustu. Panin need külmkappi ja siis mõtlesin, et pagan küll, ma ei saa neid ju süüa nii nagu ma tahaks – juustuviil värskel krõbedal baguette’i tüki ja juustul moosi või mett või vahtrasiirupit. Panin juustuviilu leivale (terviseletist leiab mingit igavesti säilivat ja suhruta varianti) ja niristasin hästi natukene agaavisiirupit peale. Käis kah, aga päris õige asi ka polnud.

Tuleks kokaraamatud tagasi söögitoa kummutile laduda. Mul on seal paar idamaiste maiustuste raamatut. Tuleks ehk läbi vaadata ja sügiseks mõned retseptid ära märgistada.

Tegelikult tahaks lihtsalt kausitäit viinamarju või melonit. Ägin…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s