Kapsas, hiir või tibu?

Leemur hommikul:

leemur

Kass õhtul:

eioleleemur

Hommikul nägin, kuidas leemurite alas toimetas talitaja, kelle turjal turnis kaks leemurit. See süvendas veelgi mu soovi sinna vabatahtlikuks minna. Oleks sealses poekeses mõni vabatahtlik kohal olnud, oleks ma N.-ile nende T-särgi ostnud. Seal on ka leemur peal. Õigemini tema saba. Oi, need sabad! Ja nad istuvadki kas sabad õlal või hooletult ripakil.

Kassil on aga jätkuvalt palav. Väidetavalt on õues 29 kraadi ja öösel peaks äikesevihma tulema, aga noh, seda lubati juba lõunaks ja pole siin veel midagi müristama hakanud. Peab vaatama, et ma villatekki õue kuivama ei unusta. Meil on käimas suurpuhastus (palgatud abiga) ning võtsin muuhulgas igasuguste tekkide pesemise ette. Too konkreetne on katnud mu kontoris olevat voodit ja oli kohutavalt tolmune. Tolmused ja jubedad olid ka voodil olevad madratsid, seega N. vedas need kelder-garaaži ära viskamisele minevate asjade kuhja ning ma tellin järgmisel nädalal ühe uue madratsi. Jah, me ei peaks siin ise asju välja vahetama, sest see on pigem omaniku kohustus, aga mul on hetkel lihtsam see kulutus teha ja tuba magatavaks saada. Minu kontorist saab nimelt varumagamistuba, sest ma kahtlen, et me siin kahe aastaga muutunud oleme ja äkitselt titega ühes toas normaalselt magada suudame ehk et vaheldumisi põgeneme vaikusesse magama.

Palgatud abi tuli meile aga läbi me lapsehoidja, kes mainis, et tal tuttav bulgaarlasest koristaja otsib suveks lisatööd (me hoidja on ka bulgaarlane, keelekümblus ikkagi). Me olime plaaninud siin suuremat puhastust teha sisse kolimisest saadik, sest juba siis oli näha, et suurpuhastust poldud siin vist juba ammu tehtud (ma ei taha teada, mis pilt sealt pliidi alt ja kõrvalt avaneb…). Koristaja küüris esmaspäeval ligi neli tundi magamistuba, N.-i kontorit ja Sipsiku tuba, homme jätkab ta minu kontoriga (tuleb tuba tühjemaks teha!), eemaldab vaipadelt plekke ja ehk teeb vetsu-vannitoa korda ning siis jääb veel köök, elutuba ja söögituba. Ma pean nentima, et mõnus on. Ma olin pea igal hommikul ärgates vaadanud, et peaks magamistoa garderoobil uksed ära puhastama, aga päeva jooksul ei tulnud kunagi meelde. Uksed on nüüd puhtad! Nagu ka tubade seinad ja laed ning muidugi vaibad. Mm, mõnusalt tolmuvaba.

Mõtlesime N.-iga, et peaks vist koristajaga diili tegema ja ta iganädalaseks abiks palkama. Tegelikult oleks päris tore, kui keegi vetsu, vannitoa, köögi ja põrandad iga nädal korralikult ära küüriks. Ma kunagi pööritasin silmi sellise mõtte peale, aga ma olen… muutunud mugavaks :) Pealegi ei tähendaks see täielikku koristamisest vabanemist, sest põrandaid tuleb siin nii kui nii iga paari päeva tagant puhastada, rääkimata köögipindadest ja muust taolisest.

Nii see väikekodanlik elu vaikselt sisse imbubki. Esmalt on kaks autot, siis tuleb söögituba, seejärel guvernant ja toateenija. Meil siin Wolti pole (üle piiri on küll Just Eat), aga see on ju peaaegu kui isiklik kokk :). Peaks ehk lapsega prantsuse keeles rääkima hakkama nagu Tolstoi aegsel Venemaal, sest kõik muu oleks ju nii labane! Saaks last väikeseks kapsakeseks kutsuda (mon petit chou). Sakslased kutsuvad oma lapsukesi hiirekesteks ja eestlased tibudeks. Huvitav miks?

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s