Ühendatud hambahari

N. arvas, et talle oleks elektrilist hambaharja vaja (me oleme siin kiviaegsed ja kasutame tavalisi hambaharju) ning ma siis uurisin veidike maad. Vaatasin ja kergitasin kulmu. Mille pagana pärast peaks hambaharjal bluetooth olema?! Guugeldasin ja ilmselgelt polnud ma ainus inimene, kellel see küsimus tekkinud on. Ah et hambaharja saab telefoniga ühendada ning siis äpi kaudu tagasisidet ja statistikat saada. Keegi päriselt ka kasutab sellist võimalust? Ma mõtlen nagu püsivalt, mitte esimesed kuu-kaks, sest on uus ja põnev?

Mm, mida kõike võiks veel bluetoothiga ühendada… Vetsupaberihoidja näiteks. Teeb statistikat paberikasutuse kohta ning saab perekonnaliikmeid võrrelda. Kes võtab kaks, kes kolm ruutu.

6 comments

 1. Nell

  Ma olen ka üsna kiviaegne. Elektrihambahari mul küll on aga ilma bluetoothita. Ja esimest aktiivsusmonitori ma isegi ei paaritanud telefoniga ära, sain kõik info kella ekraanilt kätte ja ei näinud vajadust sama ja äpist vaadata. Nüüd uus kell ekraanil kõike ei näita ja tuli siiski telefoni kella äpp tõmmata.

  • Rohelohe

   Mul polegi aktiivsusmonitori :D Mingil hetkel hakkasin mõtlema, et võiks osta ja siis ma mõtlesin, et milleks mul seda tegelikult ikka vaja on. Seda, kas ma hästi magan või piisavalt kõnnin oskan ma vast ise ka hinnata. Või vähemalt see on mu arusaam neist monitoridest. Võimalik, et ma olen ka siin ajast maha jäänud…

   • Nell

    No minu aktiivsusmonitori peamine ülesanne on siiski olla käekell, kena tagasihoidlik disain ja veekindlus on boonuseks. Aga mis aktiivsusse ja unne puutub siis algul kui vidin uuem sai ikka üllatatud küll kui selgus, et unetunde tuli öö jooksul kokku nii 5,5 või kui endale tundus, et juba on hoolega ringi sahmerdatud aga kella ekraanil kumas kesine 3000 sammu alles… Ehk siis tänu vidinale sain ma selgeks, et minu isiklik sisetunne ei päde eriti kui teemaks kas ja kui palju ma päevas liigun/kõnnin :)

   • Rohelohe

    Kellaga variant on muidugi mõistlik, ma pidasin pigem silmas neid võrusid ja sõrmuseid, mis info telefoni saadavad.

    Kui aga 5,5 tunni järel puhanud ja rõõsa oled, siis mis siin vahet, arvan ma :) Või pani see teave sind kuidagi teistmoodi magama? Mina näiteks aitasin ühe projekti raames üht äppi “testida” hiljuti ja mind hoopiski hämmastas, kuidas kodus asjatamine mulle vabalt 3000-4000 sammu toob. Lisaks on füüsilise koormuse puhul muud asjad hoopis olulisemad. Ma puid raiudes suurt ei kõnni, aga ilmselt on see n arv sammudest etem trenn :)

 2. suslik

  oeh, sama. ma ei jaksa kohe mõeldagi, kui paljudele asjadele peaks mõtlema (no kui kõik on monitooritud ja registreeritud, siis peab ju analüüsima ja järeldusi tegema ja nii edasi). jooksen tunde järgi, magada ei saa kunagi piisavalt (mingil kellal pole tarvis seda mulle igal hommikul nina alla hõõruda).
  jäin kord mõtlema, et vb oleks jah tore, kui mu külmkapp saadaks mulle jooksvalt ostunimekirja täiendusi, aga kohe hakkas tunduma, et kogu selle värgi toimimasaamine vajab liiga palju sisendit. pea väsib ära ja niimoodi võib söögiisu hoopis ära minna. kogu peen süsteem nässus :D

  • Rohelohe

   Targad külmkapid on vist olemas, aga ma ei näe sellel ka suuremat mõtet, sest kuidas külmkapp teab, et mul näiteks kardemon otsas on või õunad või vetsupaber (näed, ikka on seda nutikat paberihoidjat vaja!). Minu nutikas lahendus on magnetiga kirjaplokk (kiviaeg, ma ütlen, isegi mitte telefoni memo!), kuhu ma nädala jooksul kirja panen, kui midagi otsa saab ning päev enne poodi minekut katsun menüü läbi mõelda ja muud asjad lisada. See menüüplaneerimine on kohutavalt hea asi, aga ma muidugi kukun sealt ree pealt iga natukese aja tagant maha :D

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s