Lendan, ei lenda

Võtsin raske südamega vastu ratsionaalse otsuse juulis siiski Eestisse mitte lennata. See tähendab, et ma ei tulegi sel aastal Eestisse ja see mõte on kuidagi kummaline. Kui Eesti teatas, et nad Prantsusmaalt-Šveitsist tulijatelt karantiini ei nõua, uurisin ma pileteid ja olin elevil. Juunikuised piletid ehmatasid mind hinnaga kohe ära, sest praegu on Lufthansal vähendatud graafik ja see peegeldub hinnas kohe väga. Juulikuised piletid olid nagu ikka. Mõtlesin ja mõtlesin ringi ja mõtlesin uuesti ringi ja siis uuesti ja uuesti. Ja nii iga päev. Hommikul olin kindel, et lähen, lõunaks olin muutnud meelt, et pärastlõunal uuesti ringi mõelda…

Lõpuks oli vaja üht väga väsitavat päeva Sipsikuga, et mõista, et kui ma võtan üksi, umbes seitse kuud rasedana ja ligi kaheaastase ning mitte just kõige ratsionaalsema reisikaaslasega ette vahemaandumist nõudva lennu, siis ei pruugi see mõne osalise närvikavale just kõige paremini lõppeda. See oleks tehtav ja ilmselt läheks kõik ludinal, aga alati on see teine võimalus. Näiteks see, kus ma torman Frankfurdis, kisav ja rapsiv Sipsik kaenlas, terminali teises otsas asuva värava poole, sest keegi on jälle ära kaotanud mu käru, lend on hilinenud ja Sipsikul on paha tuju, sest ta pole saanud teha midagi, mida tema väikelapse aju kohe kindlasti nüüd ja praegu teha tahab.

N. pakkus, et lähme kõik koos nädalaks, aga nädal on liialt lühike aeg ja liiatigi tähendaks see seda, et N.-il oleks nädal aega vähem puhkust, mida sügisel välja võtta, et tite sündides pikemalt kodus olla. Mulle on see hetkel olulisem, kui Eestisse tulemine.

Siit aga mu küsimus. Ma tean, et on ebatõenäoline, et keegi sel suvel reisiks ja just nimelt siia meie maanurka, aga kui mõni selline isik juhtub olema, siis ehk annad endast märku? Mul on Tallinnas hulk asju, millest osa (riided ja mänguasjad – toeta kohalikke väikeettevõtteid!) saavad mu vanemad posti panna, aga no näiteks raamatuid ma postiga saata ei taha, sest see läheks erakordselt kalliks. Raamatutega pole muidugi ka kiiret, aga kui peaks juhtuma, et keegi tuleb siia ja tal on pagasis või autos ruumi… Vastu võin pakkuda pudeli head Bulgaaria veini, grill-tšilli, Franzu patsutamist ja muid taolisi hüvesid. Võin ka järgmisel korral siit tulles näiteks su lemmikjuustu kaasa tuua. Või šokolaadi. Kanepit ei too, mis sellest, et see Genfis legaalne on.

Juustust rääkides. See karamelliseeritud sibulatega Gruyeri pirukas on imeline! Double cream tähistab 45-50%-lise rasvasisaldusega paksu koort. Ilmselt võiks selle näiteks vahukoore ja mascarapone seguga asendada, kui midagi samalaadset poest ei leia. Ma tegin esimesel korral Normandia crème fraîche’iga, mis oli nagu hapukoorekontsentraat, sest rasva oli vist isegi üle 50%. Maitses neetult hästi. Nii koor kui ka see pirukas. Mul diagnoositi jälle rasedusdiabeet, seega vähese süsivesiku ja suure valgukogusega söögid on nüüd minu sõbrad. Pidi see nüüd just puuviljahooajale langema…

Neile, kellel süsivesikutega probleeme pole, soovitan seda tüümiani ja palsamäädikakreemiga kartulipirukat. Ma ei pannud ilmselt piisavalt palsamäädikakreemi, seega maitse jäi veidi plass, aga mõningase timmimisega saaks sellest imehea roa.

8 comments

 1. reet

  Kui suured Su raamatukastid on (mõõdu poolest) ja kas Sul on aias nurgake, kus paariks ööks saaks telgi püsti panna? Me oleme isegi teist mitte üle mõistuse kauge piirkonna peale mõelnud, aga kuna tolles paigas jätkub tegevust täpselt kaheks päevaks, siis ei ole kindel, kas selline sõit oleks mõistlik, Eestist on ikkagi päris pikk maa. Me päeviti tuleme oma aja sisustamisega toime, aga ööbimisega on sel aastal igal pool keeruline, pooled kämpingud võtavad ainult matkaautosid ja üldse. Aga see on esialgu väga ebamäärane mõte.

  • Rohelohe

   Mul oleks ilmselt üks kast ja selle suurus sõltub lahe abipakkuja olemasolevast ruumist. hetkel peaks asju olema umbes ühe standardmõõdus raamatute kolimiskasti jaoks (sh need riided jmt asjad). Ma olen end sel aastal raamatute ostmisega tagasi hoidnud.

   Mul on aias piisavalt ruumi, et teil võiks iga pereliige endale kolm telki püsti panna ning ruumi jääks ülegi :) Lisaks olen ma enam kui kindel, et me füüsikud sel suvel siia tulla ei saa, seega me saaks teid ka ülemise korruse korterisse majutada (kaks magamistuba, keegi poistest peaks vist küll põrandal magama või õues telgis või õues võrkkiiges).

   • reet

    Mnjah, me siin arvutasime ja tundub, et teie kant jääks meie teelt siiski 500 km kõrvale. :( Kui Sul Saksamaal keegi on, kes jällegi edfasi saaks viia, siis kuskile Dresdeni-Augsburgi vahele saaksime kasti viia küll. Ma standardmõõdus kaste ei tea, aga natuke ruumi ikka leiaks.

   • Rohelohe

    Tänud, aga Saksamaalt mul ilmselt seda muul viisil kui postiga kätte saada pole võimalik. Teile aga head reisi, kui reisiks ikka läheb!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s