Punane kraan

Pesin eile õhtul nõusid ja mõtlesin, et tea miks see vesi üldse soojemaks minna ei taha. Kui pesemisega valmis sain, otsustasin igaks juhuks korra keldris käia ja boilerit vaadata. Muidugi vilkus sellel mingi veateade. “Manque d’eau” ehk “vähe vett”. Kiire guugel teatas, et boileri rõhk on liialt madal ning selle tõstmiseks tuleb avada vastavad kraanid. Suurepärane, aga kus need kraanid on? Vana boileri puhul me seda teadsime, aga uue puhul jätsid paigaldajaid meid kahjuks sellest informeerimata ja mingit manuaali ka neist maha ei jäänud. Ma ei suutnud boileri pealt mingit täpsemat nime peale üldise margi tuvastada, et netist uurida. Vana boiler oli seina peal, uus on põrandal tuhaplokkidest alusel. Võtsin taskulambi ja pugesin boileri taha, siis viskasin end maha pikali, et boileri alla näha ning hakkasin vaikselt ärrituma. Kas ma pean jälle sellele neetud torumehele helistama? Või hooldusfirmasse?

Ühel hetkel märkasin boileri kõrval oleva suure veetsisterni peal olevat pappkasti. Sikutasin selle alla ning leidsin sealt muuhulgas boileri manuaali. See oli väga üldine, aga väitis, et avada tuleb kaks kraani, mis on olenevalt mudelist kas mustad või sinised ja asetsevad boileri all paremal. Viskusin uuesti põrandale ja otsisin kraane. Pole. Ärritusin veelgi.

N. sai mingil hetkel lapse magama, seega ma pistsin talle taskulambi pihku ja käskisin lahendus leida. N. uuris boilerit eest, tagant ja alt, siis vaatas ta boileri ja veepaagi vahel olevaid torusid ning keeras ühe punase kraani ettevaatlikult lahti. Rõhk hakkas tõusma! Boileril siis, mitte mul. Mind tabas kergendus ja rõhulangus. Kraan on leitud. Üks kraan, kahte ei ole. Ja see on, nagu öeldud, punane, mitte sinine või must. Lisaks asetseb see boilerist vasakul ja üldse mitte boileri all. Tõele au andes pole see isegi boilerile märkimisväärselt lähedal. Uimaivõi!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s