Nuhkkõlar

Kõigile nutikõlarite ja telefoni häälkäsklusäpi fännidele selline “tore” lugemine. Arvate, et te Alexa või Siri aktiveerub alles siis, kui te seadme nime ütlete? Hahahaaa!

6 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  Mhmh, tean-tean – olen selleteemalisi artikleid ammu lugenud/uurinud. Ega vanakooli Nokia telefon ei olnud mitte ainult hävitamatu ja uskumatult pika aku elueaga, vaid see ei kuulanud inimest ka pealt.

  /kirjutab, omades ise just ühte sellist telefoni, millel on potentsiaal inimest pealt kuulata.

  • Rohelohe

   See on mullegi ammu teada teema, aga samas ma pean nentima, et nii mõneski mõttes olen ma ise samas augus. Ma võin mitte omada some kontosid, aga Lääne-Euroopas on WhatsAppita natu raske (võimatu muidugi pole) ja see on, kui ühe mu sakslasest tuttava sõnu kasutada “ein Datakraken” ehk andmekraaken. Lisaks tegin sõprade survel FB messengeri konto, sest “kes see Skype’i ikka enam kasutab!”, aga noh, me ikka ei lobise seal, sest ma ei viitsi telefonis trükkida :D Ja no ega Gmail ka parem ole. Üritan siin juba pikemalt end kokku võtta ja Protonmaili kolida, aga oeh… See on keerulisem ettevõtmine, kui ühest riigist teise kolimine. Kunagi, kui ma Yahoost ümber kolisin, oli kuidagi lihtsam…

   • kuidas kasvatada inimest

    Mhmh. Mulle üldse ei imponeeri see, mida Google teeb. Aga ma pean tunnistama, et on kohati ikka vägagi mugav kasutada – minu arust (nende suuruse tõttu) on nende otsingumootor teistest peajagu üle, nojah, ja siis igasugused lisad mis neil on – Scholar, Books, jne.

    WhatsApp on kah – ühest küljest hea ja nagu isegi ütled, teatud kohtades asendamatu. Aga seda omab Facebook, kes su andmetega kindlasti nalja saab. Facebook – on olemas, aga kasutan heal juhul kord aastas, pigem aeg-ajalt kontrollin ega keegi kirjutanud ei ole. Võiks ju ära kustutada, aga neil on minu info juba olemas – see ei muuda enam midagi; ja kuna neil on nn shadow kontod olemas inimeste kohta, kes ei ole end kasutajaks registreerinud, aga kelle terve sõprus- ja pereringkond on, siis võib eeldada, et nad võivad tegelikult sinu kohta üsna palju infot omada jne.

    See andmete teema on hästi huvitav, aga kui süvenema hakata, siis tekib tunne, et tuleb Lapimaa metsadesse kolida ja põhimõtteliselt rauaaegset elamist harrastada :)

   • Rohelohe

    Njah, kusagil tuleb see tasakaal leida, aga no sellega on raske. Nuhkkõlareid mu koju ei tule (N. on sama meelt) ja kui võimalik, hoian oma infot liigselt jagamast, aga no korrat küll, iga väike netipood tahab mingeid mõttetuid detaile teada ja konto tuleb ka pooltel juhtudel luua.

    Oeh, ja siis ma mõtlen oma lapse peale ja kui see veel kord netimaailma siseneb. TikTok on ilmselt siis juba ammu unustatud, aga mida kõike sealt veel leida võib. Kuidas kasvatada inimest, kes ei laseks end absurdsetel klantspiltidel kuhugi hukatusse ajada või kes saaks aru, et andmete jagamise puhul vähem on rohkem. Ehkki viimase osas ma isegi nii väga ei muretse. Selle saab räägitud. Aga need filtristatud instagrammerid ja muu jura. Õeh-aeh….

   • kuidas kasvatada inimest

    Ma olen siiralt õnnelik, et siis kui mina noor ja loll teismeline olin, siis ei olnud sotsiaalmeedia nii levinud kui praegu. Ma küll ei postitanud midagi eriliselt hullu, ega jaganud pilte vms (kuidagi õnnestus juba toona mõelda, et see ei ole kasulik), aga nipet-näpet ikka internetist midagi üles leiaks. Aga kohe kindlasti vähem kui praegu potentsiaalselt internetis praeguste teismeliste kohta asju leida võib. Hästi keeruline teema, sest kui ikka oma laps on ainuke, kes ilma, siis on jälle justkui lapsel tunne, et tema on friik; mis siis, et tegelikkuses hea asja eest.

    Igasuguseid ‘tarku’ koduabilisi mul igatahes kodust hetkel ei leia ja vist ei tule ka mingi aeg.

   • Rohelohe

    Haa, N. ütles sama, et tal on hea meel, et nutikaid siis olemas polnud, kui ta noorem oli. Ikka sai lollusi teha (või siis vähemalt asju, mida ehk ei peaks filmima – nt paljalt mägijärves ujumas käia) ilma et keegi filmiks ja siis netti üles paneks.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s