Pätid

Viskasin midagi kompostiämbrisse, kui mu pilk langes ukse kõrval olevatele asjadele. Meie kompostiämber on klaasist terrassiukse kõrval, kust avaneb vaade tänavale, aga kust otseselt kuhugi ei saa, sest seal kasvab põldmarjaväätidest võsa. Tähendab saab, aga ebamugav on veidi. Ma ise käin vahel sealt kaudu kompostiämbrit võtmas, et seda tühjendada.

Aga tulgem tagasi ämbri kõrval olevatele asjadele. Me kasutame seda ala n-ö välikülmikuna ehk et hoiame seal jooke. Mahla, siidrit, õlut. Külmemal ajal hoiab kenasti külmkapiruumi kokku. N. tõi eelmisel nädalal poest tolle kasti Coronat ja vaadikese Pelforthi, lisaks on vist juba jõuludest saadik seal seismas kolm siidrit ja mõned muud pudelid. Vaati polnud. Veider, aga ehk viis N. vaadi keldrisse, sest see oli avamata, mõtlesin ma.

Lõunasöögi järel küsisin N.-il, et mis vaadist saanud on. N. vaatas mulle üllatunud näoga otsa, vaatas siis õue, piilus kasti ja nentis, et Coronasid on ka kuidagi vähem kui enne. Lisaks mäletan ma väga selgelt, et seal seisis üks suurem õllepudel, mille ma detsembris NOZist nalja pärast ostsin. Seda seal enam polnud.

Esimest korda Prantsusmaal elatud aja jooksul on meilt midagi ära varastatud! Ilmselt majast mööda sõitnud nolgid kasutasid mingil hetkel võimalust (kui ma mõtlema hakkan, pole ma seda vaati seal juba mõnda aega näinud…). Meie järeldasime sellest, et me peaks hoolikamad olema. Liialt sageli jätame uksed lukust lahti (eriti keldri oma) ning aias või terrassil on vahel asju, mis võiks vargaid peibutada. Mitte et ma arvaks, et siin tegutsevad mingid paadunud kriminaalid, need olid kohe kindlasti mingid nolgid, aga veidi enam ettevaatlikkust ei teeks ilmselt paha.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s