Karantiinisöömine

Postiljon käis just ja tõi ära portsu pakke. Me enamasti ei telli väga palju asju netist, aga see poodide sulgumine sattus hetkele, kus mul oli just paari asja vaja. Amazon oli tarneaegade osas väga pessimistlik, aga asjad, mis pidid järgmise nädala esmaspäeval saabuma, pandi mulle just terrassil olevale toolile. Postiljon jäi kenasti kahe meetri kaugusele ja sõnas, et ta allkirjastab minu eest saatelehe ära ja kinnitas mu kahtlust, et Gexi postkontor on tõepoolest kinni. Ainus, mis piirkonnas avatud, pidi Tehnopargis olema, aga kui häda käes, saab oma pakilipiku vist ka postiljonile anda.

Muide, eile saabus N.-ile üks raamat ning just nagu minu viimatine tellimus (eelmise aasta lõpus, ma lubasin endale, et ma ei osta sel aastal endale raamatuid), oli seegi tolli poolt (pakk tuli Suurbritanniast) hiiglaslikku sinisesse presendist kotti pandud. Me tellime üldiselt Bookdepositoryst päris sageli, seega neid kotte saab meil palju olema. N. nentis, et me võiks sarimõrvariteks hakata. Keskmist mõõtu laiba teisaldamiseks ideaalse suurusega kott.

Täna hommikul astusin mina ka üle pika aja (olgu, nädala) küla piiridest välja ja tegin autoga tiiru. Esmalt loomakliinikusse, kuhu oli valmis pandud Franzu ravim. Sisse kliinikusse ei saa, tuleb eelnevalt kontakteeruda ja aeg kokku leppida. Ostud tuuakse õue ja maksad kaardiga, abi vajavad loomad võetakse samuti uksel vastu. Oli muidugi mõneti vahva seista loomakliiniku ees ja üritada neile helistada, et oma saabumisest teada anda ning sattuda vaid automaatvastaja otsa. Loodetud “5 minti ja valmis” kujunes rohkem 20ks minutiks, aga vähemalt on loomakesel kahe kuu ravimivaru olemas. Tegelikult peaks ta arstile ka minema, aga no vaatab. Ehk kannatab veel. Näib teine suht rõõmus ja rõõsa olevat.

stressikass5

Olgu, rõõmus ehk mitte. Veidi mossis pigem.

Seejärel kärutasin oma lemmikpoodi (Grand Frais, kui mõnd Prantsusmaal elavat inimest huvitab). Avastasin selle poe alles sellel aastal, sest meitekandis on neid vaid üks ja see ei jää mulle otseselt tee peale. Selline kerge gurmeekallakuga toidupood, mille köögi- ja puuviljad on imelised, rääkimata sellest, et seal saab lisaks tavapärasele petersellile ka muid ürte mõistlikus koguses ja plastkarbita osta. Ja lahtiselt mustikaid!

Teel poodi nägin sandrameid ja olin juba valmis selgitama, kuhu ma teel olen ja miks kodust nii kaugel (10 km), aga selgus, et seal oli hoopiski toimunud üks plekimõlkimine. Need inimesed, kes irisevad, et “kuidas küll armetul riigil pole piisavalt näomaske ja kummikindad arstidele?! Pidid ju varud olema!?” võiks korraks maha istuda ja järele mõelda, kas meditsiinitöötajad on pandeemia ajal ainsad, kes neid asju vajavad. Või äkki politseinikud ka? Kas tavaliselt võtab perearst teid vastu kinnastatud käte ja näomaskiga? Ei? Aga nüüd? Kah mul ime, et varustus otsa saab. Varud on pigem loodud olukordadeks, kus on tavaolukord, aga tarneraskused või kriis, aga tarne toimib (või nii vähemalt ütleb minu loogika). Varustus on otsas muide kõikjal. Isegi Pinterest pakub mulle viimasel ajal näomaskide heegeldamise mustreid.

Pood oli meeldivalt inimtühi. Kaubast tühi samas ei olnud, seega laadisin käru häid asju täis. Me sõime nimelt pühapäeval hommikuks pannkooke (juba teist korda 10 päeva jooksul, N.-i on mingi pannkookide küpsetamise hullus tabanud) ja lõunaks pitsat, mis mind õhtulgi veel ägisema pani ning terve esmaspäeva ketrasin ma lakkamatult, kui väga mul värsket kraami vaja on, sest meil on vaid paar banaani ja mitu sidrunit, aga ei ühtegi õuna. Mis elu see selline on!? Ostsin õunu. Ja mustikaid. Ja maasikaid. Viimastega oli huvitav lugu. Märtsi lõpus ei ole maasikad kunagi odavad ega ka head, aga poes oli eripakkumine, kus kilohinnaks tuli neli eurot. Olgu, veidi vesised, aga laps sõi mul siin lõunapaiku sisuliselt ühe poolekilose karbi tühjaks. Spargel (sedapuhku Hispaaniast mitte Peruust) oli samuti eripakkumises – punt kahe euroga. Ebatavaliselt odav! Ilmselt ei ole sellisel kraamil väga minekut hetkel, sest kõik ostavad… Ma ei teagi tegelikult, mida nad ostavad. Sparglit ja maasikaid ilmselt mitte.

Ma ostsin vahukoort ka, aga ma kahtlustan, et laps sööb enne marjad käest, kui ma selle tegemiseni jõuan. Samas, kes on öelnud, et vahukoort niisama süüa ei või?

Ma kahtlustan, et kui jõusaalid kord uuesti lahti tehakse, toimub uue aasta vääriline tormlemine, sest kõik võtavad siin kodus mugides kaalust juurde. Ma sõin lõunaks kausi eriti tervislikku köögiviljasuppi, N. pani lapse ära magama, ma tegi tassi teed ja õngitsesin kotist pain au chocolat välja. Muidugi ma käisin pagariäris ka! Grand Frais poes on pagariäri eraldi asutusena ja kriisi puhul kinni, aga Chevry äri oli kenasti lahti. Seisime seal saiahuvilistega kenasti ukse taga rivis. Meeter kuni kaks vahet. Kui nii pikalt juba seistud, et saa ainult seemnetega baguette’i osta!

Ma peaksin tegelikult uuesti leiba/sepikut küpsetama. Esimene katse oli päris hea (see saadud juuretis on võimas!), aga meie küllaltki vana gaasiahi näib hoolimata sellel olevast nupust tundvat vaid üht temperatuuri ja kõik küpsetised kõrbevad põhjast ära. Ilmselt tuleb kuumatõke tekitada. Üks variant on panna leivavorm  liiva või mulla sisse teine variant võiks ehk olla suure küpsetusplaadi millegiga täitmine (liiv või muld?) ja alumisele kõrgusele panemine. Liiva mul ei ole. Kompostimuld? Aitakski seal olevaid seemneid tappa, sest ma muidugi ei sõelunud oma mulda läbi ja seal munarestides on näha taimi, mis kohe kindlasti pole võrsunud minu poolt sinna pandud seemnetest…

2 comments

  1. Anu Raun

    hõbepaber või mingi teine vorm alla?
    vanasti pandi ka kilukarbiga vesi ahju (vanaema küpsetas nii gaasiahjus kringleid)

    • Rohelohe

      Ma kardan, et hõbepaber vist ei oleks piisav ehkki tasub ilmselt proovida enne kui aeda mulda tooma lähen :). Veekauss oli mul juba sel korral ahjus, et koorikule rohkem niiskust anda.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s