Indulgentsidest

Sõitsin tuisus kodu suunas. Oma Hundu ja suverehvidega, sest ehkki me kohtusime ekstra CERNis, et lõunat süüa ja autot vahetada (ma läksin laste mängugruppi ja ilm oli veel talutav), näis lõpuks, et pole see olukord nii hull midagi ja ei viitsi seda autotooli liigutama hakata. Turvahälliga oli lihtne, aga vat seda uut jurakat annab ikka tõsta. Sõita oli täiesti okei ehkki enne seda kohta, kus tuleb mäest alla, siis kurvis kaarduvast kõrgest sillast üle ja siis uuesti mäest üles sõita, saatsin motoristide kaitsepühakule mõttes tervitusi. Läks ludinal.

Sõites jäin tänu ühele hiljuti vaadatud videole indulgentsidest mõtlema. Ei, mitte neist keskaegsetest ja katoliiklaste maailma kuuluvatest vaid kaasaegsetest ja keskkonnahoidu puutuvatest, sest mida muud see on, kui sa maksad oma lendude ja sõitude eest kuhugi raha, et keegi istutaks puid või investeeriks uutesse tehnoloogiatesse, et nullida su kulud. Inglise keeli offsets. Ma kaalun täitsa mingi sellise teenuse kasutamist, sest tahaks ka puhast hinge, aga minus närib teatav kahtluse uss.

Lisaks on mul mõni päev üle 20, et tasuta tühistada oma Rooma hotelli broneering. Ilmselt tuleb seda teha ja ämma külastusajaks uus plaan välja mõelda, sest mõte kusagil hotellis karantiinis istumisest või olukorrast, kus Šveits läheb pabinasse ja Genfi lennata ei luba, mulle ei meeldi. Lisaks on küllaltki suur tõenäosus, et itaallased lähevad sabinasse ja sulgevad vaatamisväärsused, mis ka mu eesmärkidega hästi kokku ei lähe. Muide, kas pole huvitav, et tolle briti poolt Prantsusmaal mägionnis nakatunud jäid selle kandi ainsateks juhtumiteks samas kui Lombardias levis viirus ühe inimese kaudu kui kulutuli? Minu teooria on, et see on seotud ühe kultuurilise eripäraga. Põsemusid on saatanast! No ja muidugi aitas see ka, et nood britid ilmselt suurema osa ajast suusatasid ja ei suhelnud teistega.

Õues sajab paksu valget lund. Poleks lumelabidat vist veel ära panema pidanud ehkki ilmselt on see kõik homseks juba läinud. Ilus!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s