Torumees

Sel nädalal pidid algama ulatuslikud torutööd, et vahetada välja boiler ja ühendada mõlemad korterid sama boileri külge. Kolmapäevaks polnud torumehest jätkuvalt kippu ega kõppu, seega omanikku ja meid asjaajamisega aitav füüsik palus mul torumeest togida, sest viimasel korral pani minu sekkumine ta liigutama. Ohkasin ja saatsin talle hommikul sõnumi. Tavaliselt vastab ta mu sõnumitele kiiresti, aga sel korral kestis vaikus tunde. N. oli end just pärast lõunasööki tööle tagasi minema sättimas, kui mu telefon helisema hakkas. “Palun ära ole torumees,” ohkasin ma, sest ma ei taha telefonis prantsuse keelt rääkida. Muidugi oli torumees! Torumees ütles: “Torumees siin! Kas olete hetkel kodus?” Ikka olen. Ta siis tuleb kohe.

Panin lapse ära magama ja ühel hetkel märkasin, et me sissesõiduteele tagurdab suur kolimisauto. Ilmselt kolib üle tänava valminud hoonesse järjekordne inimene sisse, arvasin ma. Siis tõsteti autolt maha suur kast ja hakati seda mu garaaži poole vedama. Avasin ukse ja torumees, kes seda vedada aitas, viipas mulle ja küsis, kas uks on lahti. Boiler ja mõned muud jupid veeti sisse, siis tuli torumees minuga rääkima. Tal olevat NIIIIIIIIIIIII palju tööd praegu, aga ta katsub igal vabal hetkel siia tulla ja asju teha. Esmalt üks vana boiler maha, uus üles, torud ühendada ja kui kõik on valmis, lõikavad meid meie boileri küljest lahti ja teevad viimased ühendused ära. Ilmselt võtavad meie boileri siis maha ka. Homme või esmaspäeval saabuvad veel mingid jupid ja kunagi ta siis alustab. Leppisime kokku, et jätan talle kokkulepitud paika me garaaživõtme, et ta vabalt sisse-välja käia saaks.

Andsin teistele osapooltele info edasi ja too füüsik, kes elas aastaid Marseilles ning ilmselt umbes viis aastat siin selles majas nentis, et see kõlab kui tüüpiline Prantsusmaa. Pöidlad pihku siis.

2 comments

  1. kuidas kasvatada inimest

    Ma olen aru saanud (nii sinu kui ka Briti kirjutistest), et sealkandis nii ongi, ja sellele lisaks on mul olnud õnne (kolm korda üle vasaku õla, et ära ei sõnuks nüüd), et ma pole pidanud Eestis erilisi meistrimehi koju kutsuma (ja need, keda olen, on tulnud kiiresti ja teinud ka töö kiiresti ja korralikult), aga mul oleks ikka sellistest juhtumitest väga kõrini kui kogu aeg selliste väntsutustega tegelema peaks. Huvitav kas neid endid ei häiri või oleme meie lihtsalt liiga tormakad, et tahaks kiiresti ja korralikult?

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s