Kõik teed viivad Rooma

Ämm tuleb märtsi lõpus külla ja mitte et mulle mu ämm ei meeldiks, aga ma lasen selle tähtsa sündmuse puhul kodust jalga, sest ämm tuleb siia ennekõike Sipsiku pärast, seega mis ma ikka vahele segan, kui keegi entusiastlikult lapsega tegeleda tahab. Saabki laps keelekümmelda ja vanaema toite süüa. Suvel ta neid vähemalt fännas.

Mina broneerisin endale aga just lennu Rooma ning ehkki mul on seal terve nädal, on mul juba praegu, kus ma olen umbes kahte veebilehte vaadanud, tunne, et Roomas on liiga palju vaadata. Saab kultuurne ja maitsev olema!

Aga muidugi on kõik soovitused nii Rooma kui Rooma lähedusse jäädavate kohtade osas teretulnud. Eriti kui tegu on mõne kohaga, mida esmapilgul ei oskakski vaadata. Vatikani tasub ilmsesti osta inglisekeelse ekskursiooni pilet, sest nii saab kindlasti sisse ka ja ei pea üüratus sabas passima. Tegelikult peaks neid ekskursioonipakette veel uudistama, sest see Seville Alcazari ekskursioon oli väga mõnus, seega ma oleks täitsa valmis veelgi ekskursioonitama. Ilmselgelt on kooliaja ekskursioonitrauma vaikselt hajumas.

Mary Beardi Rooma raamat tuleks ka enne reisi läbi lugeda.

11 comments

 1. dresdenhousewife

  Mina käisin Vatikanis nii ära, et satutasin end häääästi vara hommikul sinna. Umbes pool tundi enne avamist äkki. Ootasin avamise ära ja siis jalutasin üsna mugavalt sisse, ei seisnud tunde sabas. Seal on küll mitu saba, kus seista: muuseumi oma ja siis see, kust katetraali katusele-torni saab.
  Restoranid soovitan ette välja vaadata. Ma sõin oma elu kõige kohutavama pastaroa Roomas (kui ma seda Milano-oma ei arvesta, millele hallitama läinud parmesani peale raputati :D)… Nii et parem on mitte suvalisse kohta sisse astuda.
  Aga Roomas leiab nädalaks tegemist kahtlemata. :) Enjoy!

  • Rohelohe

   Mul on plaan osta miski ekskursioon, mis viib mitmesse muuseumisse, kirikusse (torni mitte) ja muidugi kuulsasse kabelisse. Huvitaval kombel saab osta pileti ka paavsti audientsile 😂

   • dresdenhousewife

    Ma juba ootan su reisikirjeldust. Ja pilte! :D Tahan tagasi Rooooooma…. Ma kõndisin hästi palju ringi, käisin igal pool jala, ja värvisin kollase vildikaga kaardi peal ära kõik teed, mida mööda tatsusin. Siiani vaatan seda kaarti (kesklinn võidukalt kollane) vahel ja mõtlen…. eeeeeh, Rooma…. :D Nii et ma nõuan tungivalt ära armumist.

 2. Epp

  Kui sa soovid vatikani all olevatesse katakombidesse minna ekskursioonile siis need piletid soovitan ruttu broneerida. Mina hakkasin u pool aastat varem kohti kinni panema, aga siis oli koik juba valja myydud kahjuks. Aga me laksime augustis ka- siis suurem turistide vool
  Kui kevadel.

 3. Hetu

  Käisin Roomas ja Vatikanis detsembris 2018. Ja annan oma “sooja” soovituse, mida mulle ka anti enne seda. Ekskursioonidega on nii, et grupid on hästi suured ja tegelikult jooksutatakse grupp kiiresti läbi (max 2h) ja nö lükatakse Vatikanist otse Peetri katedraali. Midagi vaadata pole aega ja kahtlen, kas ka tegelikult kuulda on seda giidi. Mina ostsin tavalise muuseumipileti (vist ei ostnud isegi netist) otse muuseumi kassast ja kõndisin tuimalt kõikidest “giidiga gruppidest” rahulikult mööda, uitasin seal 4h ringi (rohkem ei jaksanud, sest seal pinke polnud ja jalad väsisid koledasti ära) ja vaatasin aedasid, paavstide ruumide maalinguid jms kõikvõimalikke väljapanekuid, millest ekskursioonigrupid mööda rallivad. Tavapiletile saab juurde osta (või oli see tasuta?) audiogiidi ja mu meelest see on palju asjalikum variant – saad omas tempos rahulikult ise ringi vaadata. Peale selle on ekskursioonigruppidel pikemad järjekorrad Vatikani saamiseks kui ilma ekskursioonita külastajatel. see ekskursiooni värk on ikka ülijulm turismilõks. Niiet vaata ise Vatikani kodulehelt, mida näha tahad ja teiste soovitusi reisifoorumitest. Minu soovitus on, et ära võta seda tavalist giidi sealt – kui siis privaatgiid, aga no selge see, et nad ei uita sinuga 4h seal ja suunavad su kiiremini välja, kuigi seal võiks vabalt veeta terve päeva, sest vaadata on väga palju!

  Söögikohtadest: järgi Google ja Lonely Planeti soovitusi. Ma olen Itaalias miski 10+ korda käinud ja ei ole pidanud nende soovituste alusel valitu osas pettuma!

  • Rohelohe

   Vahi sigudikke! Suur aitäh soovituse ja hoiatuse eest, järelikult tuleb lihtsalt varakult kohale minna ja loota, et kuna pole veel kõrghooaeg ja hiinlasi ilmselt ka mitte, saab niisama kiiresti sisse.

 4. elutants

  vt Ulve Roomas FB ja kodulehte jms, Ulve Kärpuk. Kui tal veel eestlasi juhtub Roomas kolamas olema, siis saab sinna gruppi end litsuda ja väga lahedalt hoopis teisi kohti külastada. Meil vedas, oskasime kevadel just mingi eestlaste grupiga samal ajal sattuda. Ta juurest saab ka öömaja, söögikohtade soovitusi jne.

   • elutants

    see pigem mõni 3-tunnine giidiga jalutuskäik, kooliekskursioon ikka teistmoodi. eks sõltub ka sellest, kas ja mis eas kodanikud tal võivad olla.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s