Elu õppetunnid

Eile hommikul sõitsin Satignysse matkama. Ilm pidi olema vahelduvpilvisuse ja väikese päikesekiirega, aga tegelikkuses oli paks udu. Nii palju siis vaadetest, mida matkal tavaliselt nägema pidi – viinamarjaistanduste väljad (sealsed külakesed on veinikeldreid täis ja samas ei ole Šveitsist väljaspool vist keegi iial nende veinidest kuulnudki), Jura, Alpid, Rhône. Esmalt tundus, et ma olen end liialt soojalt riidesse pannud ja pärast umbes 30 minutit panin lapse kotiga maha, viskasin oma kindad kotti ja võtsin Sipsikult mütsi peast (tal oli kaks kapuutsi ka), sest see kippus tal kogu aeg silmadele vajuma. Mõne aja pärast hakkasid mul käed külmetama, aga ma ei viitsinud sama protseduuri korrata (mitte et ma poleks võinud kaasmatkajatelt abi paluda või midagi). Tõmbasin varrukad üle sõrmede ja läksin aga edasi. Matka lõpuks olid mu õlad tulivalusad (kaks tundi on selle 9+ kiloga minu jaoks hetkel tõesti piir) ja käed tuimad. Laps oli minu üllatuseks osa matkast maganud, seega lootus, et ta kodus pärast lõunasööki uinuks, oli olematu.

Kodus selgus, et hoolimata hoolikast pakendamisest olid ka lapse jalad punased ja külmad. Loo moraal on, et osta järgmisel korral korralikud talvesaapad. Ma mõtlesin, et ega siin ju talve eriti olegi (ja ei ole jah) ja Eestis käies unustasin ma sealt miskit osta, seega netist midagi huupi tellida ma ei julgenud. Läksin kohalikku kaubandusvõrku, avastasin, et lastesaapaid disainivad inimesed, kellel on olematu ilumeel ja kes pole vist lastele kunagi saapaid jalga tõmmata proovinud. Ostsin lõpuks ainsad, mis ma Sipsikule jalga suutsin panna ja see on nüüd elav näide sellest, miks kvaliteetsed (ja ehk ka barefoots) jalanõud paremad on. Sipsik vihkab neid, sest need on ilmselgelt liiga kitsad ja samas ei püsi üldse jalas. Viimati tõmbasin saapasääred kummipaelaga kinni, et need esimese 10 minutiga jalast ei tuleks.

Minu käed lõpetasid umbes tund aega pärast koju saabumist tulitamise ja lapse jalad soojenesid ka üles, seega lõpp hea, kõik hea. Karastamine pidigi tervisele hea olema.

Tänaseks olid mul suured plaanid. Château-d’Œx’s toimub juba 42. korda rahvusvaheline kuumaõhupallide festival ning see kõlas lihtsalt liiga lahedalt, et mitte minna. Inimene teeb plaane, Jumal naerab…

Sipsik ärkas täiesti talle ebatavalisel kombel kell neli öösel ja oli tegevustahet täis. Pärast mõningast üritamist laps magama saada, tõi N. ta meile voodisse, kus latseke ajakirja lehitses ja iga kord karjuma pistis, kui N. tuld kustutada üritas. Isegi siis, kui talle suur helendav kuu pihku pisteti, pidi lamp põlema jääma. Tolle helendava kuu kinkisin ma N.-ile jõuludeks ja see on täiesti imeline. N. ohverdas end lõpuks kella viie paiku ja viis lapse mängima, ma üritasin magada. Kell on kümme, N. ärkas just oma uinakust (tegime kaheksa paiku vahetuse) ning laps teeb oma uinakut. Ilmselt ta pärastlõunal siis jälle ei maga.

Täna on festivalipaigas ilm parem kui homme (ehkki see 77% õhuniiskust võib tähendada, et sealgi on paks udu), sest homme sajab lund. Festival kestab küll terve nädala, aga ilm läheb järjest sandimaks. Tuleb järelikult 43. festivalile lootma jääda…

Minu laupäev on aga juba hõlmanud turvahälliga maadlemist. Ma ostsin Sipsikule uue tooli ning otsustasin Cloud Q katted ära pesta. Juba nende maha saamine oli paras jändamine, aga tagasipanek… Cybexil on toredad õpetusvideod üleval, kus kõik nii imelihtne näib, aga videos katteid tagasi ei panda. Ma nüüd mõistan, miks ei panda. Maadlesin sellega nagu siga kõrvitsaga (N.-i lemmikväljend, ilmselt Bulgaaria oma) ja kahetsesin oma otsust korduvalt.

Ühtlasi… Katteta turvatool on suur plastikust ja penoplastist jurakas. Mul ei lähe peast mitte mõte, et laps istub seal toolis kui väike külmik, keda poest koju transporditakse.

2 comments

  1. dresdenhousewife

    …nagu siga kõrvitsaga. :D :D :D
    Kas festivalile jääbki minemata? See kõlab küll ägedalt. Panin juba Google’sse ka pildiotsingupalve sisse. Super ilus!

    • Rohelohe

      Festivalile jäi ja jääb minemata, sest nüüd on ilm jõletu. Täna sadas minu kodukülas korraga vihma, lund ja rahet ning kardetavasti pole seal orus asi märkimisväärselt parem.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s