Õhumüüjad

Viisime lapse hommikul lapsehoidja juurde (oo neid pisaraid ja kisa ja draamat) ning need kolm tundi, mis Sipsik lapsehoidjaga veetis (jätkuvalt on käimas harjutamisperiood), matkasime me Salève’i köisraudteejaama ja tagasi. Tagasi seetõttu, et sigudikud on köisraudtee mõneks ajaks hooldustöödeks ja pühadeks sulgenud. Sel korral ma vähemalt teadsin seda, kujutage ette mu üllatust, kui ma paar nädalat tagasi sama matka tegin (lapsehoidja elab sisuliselt köisraudtee alumise peatuse juures. Miks me lapsehoidja meist 45-minutilise autosõidu kaugusel elab, on pikem jutt) ning mõttes juba kohvikus teed jõin, kui kohale jõudes mind hüljatud jaam ja pikk laskumine ees ootas.

Matk oli vesine ja mudane, aga olime veelgi kärmemad, kui ma viimati, jõudes tippu tund kahekümnega. Laskumine oli jube ja libe, aga ega meil eriti valikut polnud. Ostsime veel pagariärist saia ja ka tolle kuningate koogi, mida hetkel süüa tuleb. Võtsin väiksema galette des rois ning mõtlesin, et see on kuidagi kummaliselt kummis. Veyrier pagariäri on muide väga armas. Istusin seal enne jõule paar tundi, tehes tööd ja süües saiakesi.

Kodus lõikasin pärast lõunasööki koogi lahti ja nuga jäi kohe sinna peidetud kujukesse kinni. Mina olen kuningas! Või noh, kuninganna. Mitte see sisemine kuninganna, olgu täpsustatud. Ongi võrdne, sest Sipsik sa jõulusaia mündi, N. uusaasta banitsa mündi (õigupoolest pidanuks ma selle saama, aga et ma väljendasin end valesti, andis ta mulle vale tüki ja sai ise selle, kus münt sees) ja mina nüüd selle. Huvitaval kombel oli koogi sees kaks kujukest, mis muidugi selgitab, miks pagariäri vanaproua mulle kaks paberkrooni kaasa pakkis. N. vaatas aga lahtilõigatud kooki ja nentis, et 24 franki on nii õhku täis koogi eest ikka küll kohutavalt ülemakstud. Ma vist pean nõustuma. Eriti kui arvestada, kui lihtne seda teha on.

20200103_1447501707987166.jpg

Aga vähemalt saime kaks Tom & Jerry kujukest! Jeee…. ?

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s