Ma luban

Ma ei ole vist kunagi otseselt uue aasta lubadusi andnud, sest need on mõnevõrra mõttetud. Oma elu ühes või teises suunas muuta saab ka muul ajal ning ükski muudatus ei saa toimuda üleöö vaid ikka pigem tasapisi, aga mõned suunad on, mille suunas ma sel aastal liikuda tahaks.

Näiteks tuleb mul leida parem tasakaal lapse, töö ja hobide vahel, sest ma tahaks rohkem lugeda, vahel mõnd arvutimängu mängida (oh need ammused ajad…) ning kohe kindlasti rohkem meisterdada. Nii mõnigi meisterdusplaan on muidugi lapsega seotud: ma tahan ta teiseks sünnipäevaks mänguköögi ehitada ning mõne nädala eest korjasin lapsehoidja juurest tulles prügikasti kõrvalt hiiglasliku kuldse raami üles, mille ma ära puhastada-parandada ning sinna siis metallplaadi sisse panna tahaks, et ta sellel magnetpuslesid kokku panna ning hiljem kas või postkaarte riputada saaks.

Ma tahaks ehk leida endale veel kirjasõpru ja olla usinam kirjade kirjutaja. Häid kirjasõpru pole üldsegi nii lihtne leida… Lisaks tuleks oma käekirjaga vaeva näha. Mu viimatine saksakeelne kiri nägi küll õite jube välja. Kalligraafiat tahaks juurde õppida, aga ma jätan hoolimata N.-i lahkest pakkumisest kuidagi kombineerida ja last hoida, sel poolaastal kursusele siiski minemata, sest me reisime ilmselt nii palju, et ma ei saaks eriti osa võtta. Ehk sügisel. Või siis kasutan kõiketeadva interneti abi.

Kodus võiks rohkem köögis eksperimenteerida, vähem liha süüa (ning seda vaid tollest turgu meenutavast poest osta) ning alati õhtul köögi ära koristada. Mulle meeldib hommikul puhtasse kööki tulla, aga ei mina ega N. viitsi enamasti kööki õhtul korda teha.

Üldises plaanis tahan liikuda väiksema rämpsuhulga poole ja ma ei pea siin nullkulu silmas. Rämps on ka igasugused infokirjad (olen viimase kuu jooksul end hoogsalt listidest eemaldanud), mõttetud uudised (ilmselt tuleks tõesti vaid ERRiga piirduda) ja internetis suvaliste asjade lugemine/vaatamine, mis mingit kasu ei too. Mulle meeldib YouTube, aga ma vaatan seal vahel ikka mõttetuid asju, mis mind kokkuvõttes rõõmsamaks ei tee. Ei ole mõtet aega raisata, sest aeg on ainus väärtuslik ressurss me elus.

2 comments

  1. Natasha Bluu

    Kahe käega kirjutan kõigele alla, ainult et mina peaks just hobidega tegelemise asemel rohkem lastega kvaliteetselt aega veetma. Vean nad raamatukokku nüüd.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s