Sissetungija!

Ärkan varahommikul elutoast kostva heli peale. Ilmselt Franz sööb, arvan ma, aga kuidagi nagu lärmakalt. Ja oot, Franz lesib ju ometigi siin voodis mu jalgadel! Kas võib olla, et heli tuleb Sipsiku toast? Ehk on laps ärganud ja sai kuidagi kätte tema toas oleva ajakirja ning sahistab sellega? Aga mis seal siis nii kilksub? Ja ta ei tohiks oma voodist selle ajakirjani kuidagi ulatuda.

Nügin N.-i. Keegi on majas! N. ärkab, hiilime koridori, jõuame elutoa lähedale, N. klõpsab koridoritule põlema (elutoas on vaid põrandalambid) ja päkkade välkudes jookseb majast välja kass. Mina kassi ei näinud, aga olevat olnud laiguline ja osaliselt valge. Ma vist olen teda naabruskonnas näinud.

Kuidas kass tuppa sai? Me hoiame köögiukse taga kompostinõud ja külmal ajal ka jahutust vajavaid potte või jooke. Uks on aga selline naljakas. Või siis prantsusepärane, sest Collongesis oli Boheemi välisuks ka selline. Nimelt tuleb seda sulgedes link üles lükata. Kui seda ei tee või teed kehvasti, jääb uks irvakile. N. jätab sageli mõne ukse (meil on selliseid siin kolm) lahti no ja kiisu siis ilmselt kasutas juhust.

Et va vana paks Franz ka ei suvatsenud end püsti ajada ja oma toidukausi kallal mekutaja minema ajada!

Või ehk oli see hoopis kassiks maskeereunud näljas päkapikk? Ikkagi jõuluaeg, seega milleski ei või kindel olla. Isegi Genfi kerjused on kusagilt jõuluvanakostüüme saanud, asi see siis päkapikul kassiks maskeeruda!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s