Ebaseaduslik absurdikomöödia

Meie gaasiprobleem võtab järjest veidramaid pöördeid, kuid minu suureks kergenduseks näib ka, et meie elu lihtsamaks tegev lahendus on siiski lähedal (enne õhtut hõiskamine siin). Et majaomanik on Californias, on meile ootamatult appi tulnud üks inglasest füüsik, kes siin majas vahel resideerub (tema oligi see, kes küttesüsteemivea avastas) ning kes seda maja aastate eest ka üüris. Ta räägib ladusat prantsuse keelt, elab hetkel meile natuke lähemal asuvas USA osariigis ja tunneb Prantsuse asjaajamise spetsiifikat. Kui see kõik möödas on, on ta ära teeninud suure õhtusöögi ohtra veini, tordi ja tänukõnedega.

Tal õnnestus lõpuks saada kätte me torumees ja temaga vestelda. Me majaomanik üritas seda ka, aga et ta kontakteerus reedel pärast viit, ei võtnud tüüp muidugi enam toru. Ta ilmselt ei taibanud, et ajavahe Californiaga nii suur on.

Torumehelt saadud info pani meid kõiki kulme kergitama, sest esiteks ei olnudki see meie süsteem nii kohutavalt ohtlik, kui mulle väideti, vaid lihtsalt see ei vasta hetkel kehtivatele regulatsioonidele. See, et aastal 1999 ehitatud süsteem senini ilusasti kõik kontrollid läbinud on ning keegi midagi maininud pole, ei puutu muidugi asjasse. “Teie süsteem on ebaseaduslik, me lülitame teil gaasi välja.” Normaalne oleks kütteperioodil anda ehk paarikuine parandamisaeg, aga ei, lihtsam on gaas välja lülitada.

Põhimõtteliselt tuleb omanikul lasta kõik ümber ehitada, aga õnneks on meid päästev kiirlahendus ka olemas. Nimelt tuleb meil hetkel majja gaasitoru, mis siis kaheks tõmmatud, et kahte korterit ja nende boilereid teenindada. Nii olla ei tohi, seega majja tulev gaasitoru tõmmatakse otse meie boilerisse, võetakse maha gaasiarvestid (mida seal tegelikult vaja polegi), ühendatakse lahti teise korteri boiler ning meie saame sooja vee, kütte ja pliidi tagasi (meil on küll juba induktsioonpliidiplaat, täna ostsin). Ainus häda on, et meie torumees väidab, et tal pole üldse aega, aga ta on vähemalt armulikult lubanud maad kuulata, kas kellelgi teisel oleks aega. See töö ei tohiks rohkem kui päev või kaks võtta, seega ma hoian pöidlad pihus. Kes teab, ehk saab sel nädalal juba kodus duši alla. Või kui seda ei saa, siis vähemalt ei pea jõuludeks kodust põgenema. Me vaatasime juba Bulgaaria lennupileteid mõttega, et ostaks igaks juhuks ära, kui asi täiesti pekki läheb. Kõik võib muidugi veel täiesti pekki minna, sest tegu on ometigi Prantsusmaaga ja noh… ma olen juba õppinud, et liigne optimism ei tule siin riigis kasuks.

Hetkel küpsevad kaminas paar kartulit ja kohe, kui N. Sipsiku magama suudab panna, saab õhtust süüa. Tore on kodus tagasi olla. N. uuris CERNis asja ning selgus, et tema kontori kõrvalmajas on duširuumid, seega tema hakkab hommikuti seal pesemas käima. Ma lähen ka ehk mõnel korral, sest voolav kuum vesi on kopsikuga jändamisest tunduvalt etem.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s