Elusuuruses muumitroll

Arst, kellega N. Tamperes koos töötas (algselt oma magistritööga seoses ja pärast lõpetamist sama töö jätkuprojektina), sai oma teadustööga lõpuks ühele poole ja kaitseb sel reedel oma doktorikraadi. Kunagi oktoobris N. mainis, et ta sai kutse töö kaitsmisele, aga et ta vist ei viitsi minna. Niigi palju sel aastal reisitud. Ma olin Eestis, kui ta küsis, kas mul oleks midagi selle vastu, kui ta siiski paariks päevaks Soome läheks. Lase aga käia, sõnasin ma. Miks ta meelt muutis? “Südamekirurgidega tasub ikka hästi läbi saada. Ei või iial teada, kuna üht vaja võib minna.”

N. ostis piletid ära. Nädala eest tuli arstilt kiri, mis sisaldas endas informatsiooni, mis N.-i sügavalt ohkama pani. Selgus, et kaitsmisejärgne õhtusöök on kordades formaalsem, kui N. arvanud oli. Sinna on kutsutud vaid 12 kõige tähtsamat isikut (tema siis ka) ning kanda tuleb kas musta ülikonda või smokingut. Seal on kindel tänukõnede reeglistik ning kui see kõik on möödas, liitub seltskonnaga veel umbes 40 inimest ja metsik pidu kestab kaheni öösel. Seda, kas pidu metsik on, polnud küll kirjas, aga no võiks ju olla.

N. virises veidi, põlgas ära mu plaani lennusaatjale mesimagusalt naeratada ja paluda oma ülikonda sisaldav kott kuhugi äriklassi riputada ning ostis oma ülikonnale pagasi. Nojah. Toogu siis lapsele mõni elusuuruses muumitroll ja naisele Karlfazerit. Muide, kui suur on õieti üks elusuuruses muumitroll? Kui nad meie maailmas elavad, võiks piltide järgi otsustades neid väiksemat kasvu inimese suuruseks pidada, aga kes see öelnud on, et nende maailma puud sama suured on kui meie omad? Äkki on üks elusuuruses muumitroll 10 meetrit pikk. Mm, mul tuli just õudusfilmimõte. Ma lähen otsin Tove Janssoni pärijate kontaktid üles. Äkki saame kaubale…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s