23 kilo raamatuid

Tagasi Prantsusmaale jõudsime teisipäeval. Mina Sipsikuga hommikul ja meie pagas õhtul. Oh seda üllatust. Tegelikult polnud eriline üllatus, sest Tallinna lend tuli 25 minutit hiljem välja ning Genfi lendu on nihutatud 10 minutit varasemaks (varem maandus 10.20, nüüd 10.10). Kõik see tekitas veidi koomilise olukorra, kus ma ootasin värav A40 juures närviliselt oma käru (sest tunnise ooteaja puhul tundus käru hea mõte), samal ajal kui väravas A32 käis kibe pardale minek Genfi lennule. A32 juures selgus, et tegelikult on aega maa ja ilm, sest oodatakse veel mingeid hilinejaid. Meeldiv lennujaamatöötaja aitas mul käru ka trepist alla tassida, sest ta nägi, et ilmselgelt ma endale kiirkorras kolmandat kätt ei kasvata ning kahe käega on raske vedada alla last, õlakotti ja käru (mul läks nii kiireks, et last kärru ei pannudki, lippasin laps süles ja käru mu ees veeremas väravasse).

Andsin oma andmed pagasiotsijatele ning läksin ära koju. Ma tean, et kui ma järgmine kord lendan, võtan ma ikka need samad lennud, sest ma pigem saan pagasi õhtul või järgmisel hommikul kui passin lapsega lennujaamas.

Õhtul saabus 20,6-kilone kohver ja 23,4-kilone kast. Kast oli IKEA kotis ja koti ümber hulk plastikkilet, mille mingil põhjusel keegi maha võtnud oli. Ehk tahtsid sisse näha? Samas andnuks pagasi läbivalgustamismasin neile kiirelt vastuse:

raaaamatud

Olgu tõehuvides öeldud, et tegelikult olid osad need raamatud mul hoopis kohvris ja kastis oli kogu mu “Saja rahva lugude” kollektsioon, aga need uuema aja lasteraamatud on kolerasked, seega ehk on pildilgi 23 kilo. Ma kaaluma ei hakka. Vabandust, ma lihtsalt ei viitsi.

Raamatud on suuresti Rahva Raamatust (nii klubist kui tollest üüratust osturetkest), Koolibrist, paar on taaskasutusest ja üks kingituski on sinna ära eksinud. Endale tõin ma ka kolm raamatut kaasa. Tolle “Pariisi”, ühe ravimiajaloo ja Piibli. Viimase ostsin Tartust antikvariaadist. Miks ma ta ostsin, on pikem lugu ja küllap ma selle rääkimisenigi jõuan. Paljud raamatud on Sipsiku jaoks kauge tulevik (too illustreeritud Potter näiteks), aga las olla. Kuniks mul pagasis ruumi on, tuleb seda ära kasutada.

Lennud läksid meeldivalt ja Genfis maandudes sain muiata. Istusin kohe äriklassi taga, seega olin esimene, kes nende järel välja sai ning uksel ootama, et peenem rahvas oma bussi ära läheks. Lennusaatja kuulis mind lapsega rääkimas ja küsis (ilmselt küll juuksevärvi põhjal), et kas ma olen Rootsist. Ei, olen Eestist, aga see on küllaltki lähedal, kostsin ma. Tüüp arvas selle peale, et no Eesti on ju praktiliselt Skandinaavia. Ma muigasin ja sõnasin, et vaat see on nüüd kompliment. Järelikult on meie mainekujundus vilja kandma hakanud, ei peetagi esimese hooga kaugeks idaks.

Idast rääkides. Käisin täna poes ja jõudsin lõpuks sinna suvel avatud Vene ja Poola kaupade poodi, mis ühe teise toreda poe lähedal asub, kus sildi järgi kohalike tootjate kraam olema peaks, aga mina isiklikult muidugi Ecuadori ja nende ananasse väga kohalikuna ei näe, aga no mida me norime. Tore pood on, aga hinnad on turu omad ehk kallid, samas kvaliteet on muidugi ka turu oma ehk parem kui poes.

Igatahes. Leidsin poe üles, ostsin tatart (ökoriiulilt saab seda ka, aga mulle meeldib see klassikaline tumepruuniks röstitud variant), vaatasin pelmeenivaliku üle, krabasin ühe Läti kefiiri, pistsin korvi pudruhelbeid ja ostsin seeneküpsise. Teate neid ju küll. Nende vorme otsiti mingil hetkel sama aktiivselt taga kui vahvlimasinaid. Hea seen oli. Kas just seda euri väärt, aga hea.

Borš keeb, laps magab, tuleks vist asjalikuks hakata. Borši teen ma mingist naljakast segust, mille ma ühe poe rahvusköökide riiulilt kunagi leidsin. Kuivatatud boršisegu. Loodetavasti on hea.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s