Koidulad ja Jakobsonid

Mina: Ma ostsin just 200 euro eest raamatuid. Kõik Sipsikule.
N.: Pagan küll, naine!
Mina: Mõni ostab parfüüme ja disainerkäekotte, ma ostan raamatuid
N.: See on mõistlikum valik.

Virn, mis vajab Prantsusmaale transportimist, on muljetavaldav ja seal on ka mu enda lapsepõlvest pärit raamatuid. Pluss mõned, mis Varrakust ja Rahva Raamatu raamatuklubidest tellitud ning Uuskasutusest ostetud. 200 euro eest saab päris mitu raamatut, aga tegelikult üldse mittegi ka nii palju. Beatrix Potteri “Kogutud lood” on juba 30 eurot. Tuleb emale teha nimekiri raamatutest, mida ma tahaks ja mida võiks Uuskasutusest ehk leida, sest kõiki raamatuid ma uuena osta küll ei jõua ehkki kirjastused ja raamatupoed vajavad ka toetamist, sest kui keegi ei osta, siis ei tehta ka enam.

Ma vist endale ei osta ühtegi raamatut. Mõtlesin küll Õnnepalu paar asja osta, sest ma nii kogemata tellisin raamatuklubist ta “Pariisi” ja mina, kes ma polnudki huvitaval kombel Õnnepalut kunagi lugenud, vaimustusin ja mõtlesin tema selle seeria kaks järgmist ka osta. Aga no vaatab veel. Kas on kastis ruumi. Sõrmed ilmselgelt sügelevad. Toda “Pariisi” loen ma aga usutavast novembris Prantsusmaal kamina ees. See sobiks sinna hästi.

Praegu loen aga Hargla “Meriväljat” ja on väga muhe ehkki leidsin sealt tobeda apsaka. Euroajastu on hägustanud kirjanikuhärra meelt ja on ununud, et Koidula oli siiski 100-kroonine, mitte 500-ne ehk et kahe Koidula eest tuhandet krooni siiski ei saa.

4 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  Oeh, raamatutest ärgem üldse räägi. Mul on raamatutele mõeldud riiul nii puuki täis kui vähegi saab, aga ikka on puudu ju. Käin ka taaskasutuskeskustes ja raamatupoodides, millegi hea silma jäädes ikka üritan osta (pigem soodukaga, sest täishinnaga on tavaliselt kallis, aga nt uue Beatrix Potteri lood tahan endalegi soetada) ning tuleb tunnistada, et vajan kas uut riiulit (aga päriselt pole selle jaoks tegelikult kohta) või peaksin ohjeldama raamatute kokkuostmist (või kogumist, nagu seda on nimetatud). Kumbki variant pole suurepärane – riiuliks pole mul ruumi, ja kuigi ma arrrmastan raamatukogudes käimist, siis on raamatuid, mida ma endale päriseks tahan ja ei taha teistega väga jagada.

  • Rohelohe

   Mulle üks linnuke siristas, et täna õhtul-öösel on Rahva Raamatu e-poes kõik -15% (oleks ma seda eile teadnud!).
   Minul on raamatusõltuvus ja ma tean, et ma peaks olema kriitilisem nt alles hoitavate raamatute osas, aga mul on väga raske raamatuid ära anda. Ma olen oma kogu harvendanud, aga mu unistustes on mul kunagi kaminaga lugemistuba. Samas, mul on elutoas kamin, raamatud ja tugitoolid, seega ehk mul juba ongi see tuba ☺

  • reet

   Kui riiulite jaoks on liiga vähe ruumi, tuleb kolida suuremasse elamisse. Raamatuid, lapsi, kasse ja head toitu ei saa kunagi liiga palju olla.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s