Ljasnamjael

Tulin mõne päeva eest linnast ja sattusin ühte Lasnamäe Uuskasutuskeskusesse. Tahtsin tegelikult küll hoopis seal lähedalt olevast kohvikust kooki kaasa osta, aga seal polnud midagi ülimalt põnevat, seega läksin hoopis sinna. Kohe-kohe oli sulgemisaeg, aga mõtlesin kiire tiiru teha. Väärt mõte oli, sest ma sain viis lasteraamatut 2.50 eest. Ei, mitte 2.50 tükk vaid kokku 2.50. Näiteks mu kollektsioonist puudu oleva Armeenia muinasjutud (Saja rahva lugude sarjast), “Kõnelused tiigriga”, “Charlotte koob võrku”, “Nublu” (ei, mitte selle mõmiseja vaid ikka koera) ja ühe raamatu, kus peategelaseks on kass (ma ütleks pealkirja, aga raamat on teises toas ja Sipsik magab seal parasjagu). Ma ei ole kusjuures ühtegi neist ise lugenud, kuid “Charlotte koob võrku” on üks, mida ma olen kuulnud kiidetavat ja sama käib ka “Kõnelused tiigriga” kohta. See pani mind mõtlema, et mis muid häid raamatuid mu tähelepanu alt välja jääda võinud on. Ja ühtlasi tuleks Uuskasutuskeskuste raamaturiiuleid tähelepanelikumalt uurida. Vähemalt Lasnamäel on küll suur võimalus eestikeelset lastekirjandust üliodavalt saada. Ehkki nojah, samas vist siin piirkonnas ei annetata eestikeelseid asju nii sageli. Kas poed müüvad seda, mida nende poodi annetatud on või toimub mingi keskne sorteerimine ja jagamine?

Soovitage mulle lasteraamatuid oma lapsepõlvest (võib ka uuemaid muidugi). Mulle endale meenus “Vanaema õunapuu otsas” ja siis üks, kus tegelasteks olid vanaema, hunnik lapsi ja Suitsutoru nimeline koer. Sõbranna soovitas “Jip ja Jannekest”, aga see on vist selline rariteet, et tikutulega ei aja ka välja.

Õde kinkis Sipsikule paar raamatut ja üks neist on Piret Raua “Kõrv” (Piret Raud on väga vahva lastekirjanik!). Lugesin selle läbi (polnud just pikk) ning eile õhtul Kivirähki (Kiviräha?) jutukogu lugedes võttis irvitama. Raua raamatus seikleb kõrv, kes on kaotanud pea, ühes Kivirähki (Kivirähu?) jutus kaotab üks inimene oma kõrva. Tegelikult on kõik raamatud omavahel seotud ja kõik tegelased elavad üheskoos ühes veidras maailmas.

5 comments

 1. Kaie

  “Charlotte koob vôrku” väga hea raamat, ei teagi mitu korda seda sai loetud. ” Kônelused tiigriga ” ka. “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses” on raamat mida ma siiamani vahel kätte vôtan ja see mind südamest naerma ajab. ” Arabella, mereröövli tütar”, “Kadri. Kasuema”

  • Rohelohe

   Tänud! “Kadri” mulle endale lapsena ei meeldinud, aga olen mitmetelt kuulnud, et neil on selle raamatuga helgeid mälestusi.

 2. Manjana

  Kui eesti kirjanikest, siis esimesena meenusid, et lapsena meeldisid “Londiste õige nimega Vant”, “Une-Mati, Päris-Mati ja Tups”. Noid vestlusi tiigriga mäletan ka hea sõnaga.

 3. reet

  See Suitsutoru lugu on Anne-Catherine Vestly sari, esimene osa on “Kaheksa väikest, kaks suurt ja veoauto”. Kokku on umbes kaheksa osa.
  Otsisin blogisügavustest välja kaks sissekannet, mis minu ettekujutuse hästivarustatud lasteraamaturiiulist (koolieelikutele) enam-vähem ära katavad.
  https://meeleheitetakoduperenaine.blogspot.com/2012/08/raamatud-mida-lastele-lugeda.html
  https://meeleheitetakoduperenaine.blogspot.com/2012/08/raamatud-mida-lastele-lugeda-teine-osa.html

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s