Kallis nullkulu

Süütasin küünlad, sest saabunud on see mõnus aastaaeg ning mind tabas jällegi see paine, et teeküünlaümbrised on kohutavalt mõttetud. Paar tundi tööd ja siis prügisse (ideaalis muidugi taaskasutusse, aga sellega on siin lood nii nagu on). Otsustasin guugeldada ümbriseta teeküünlaid ja üllatusin (kuigi poleks pidanud). Muidugi on need kõvasti kallimad kui ümbrisega teeküünlad, sest ainult mingid “ökohullud” ostaks neid. Ette jäänud netipoes oli ümbriseta küünalde pakk (20 tk) 3.90 ja ümbrisega pakk (50 tk) 2.90.

Nüüd närib mu hinge mõte, et ostaks mesilasvaha ja valaks ise neid küünlaid, aga noh, mina ja mu grandioossed ideed…

Muide, täna peaks meile Genfi vilkuvate tulede asemel pimedus vastu vaatama, sest täna öösel lülitab Genf ja nii mõnedki naabrusasulad tänavatuled välja, et inimesed tähti nautida saaks. Taevas on küll suhteliselt pilves, seega vaevalt nad seal järve ääres neid tähti väga näevad. Meie aias näeb tähti igal selgel ööl.

4 comments

 1. Anu

  ma viskan teeküünlaümbrised koos klaasi ja metalliga samasse kotti, loodan et läheb õiges suunas… aga ma ei tea šveitsi süsteemi ning eestis olin totaalselt hädas :( aga teoreetiliselt on ju pakend?
  aga panustan rohkem kõrgetele küünaldele, teeküünlad eelkõige siis kui tahan eriti turvaliselt põletada (karta on tukkumajäämist vms)

  • Rohelohe

   Prantsusmaa, mitte Šveits ;) Šveitsis paneks ma need alumiiniumitünni, aga siin vist põhimõtteliselt võiks panna sinna, kuhu alumiiniumpurgid lähevad? Ma pole kahjuks päris kindel ega nad neid sealt lihtsalt välja ei noki ja prügisse ei viska…

   Mul on üks ilus küünlajalg, kuhu saab ainult teeküünlaid panna ning kaks kena topsi, kuhu ehk saaks pisemaid küünlaid tegelikult panna. Tuleb küünlajahile minna, talv ju ukse ees :)

 2. reet

  Hm. Mina olen poes näinud ja ise ostnud teeküünlasuuruseid küünlaid, millel mingit ümbrist ei ole. Hinna kohta ei mäleta, kardetavasti kallim, aga laia näiteks alustassi moodi aluse peal on need minu meelest kenamad kui teeküünlad. Tegelikult eelistan mina küünaldena pikki peenikesi küünlaid, aga mul pole väga ammu olnud väikelast…

  • Rohelohe

   Väikelaps õnneks kaminasimsini ei ulatu :) Mulle meeldivad pikad küünlad mõnes teatavas olukorras (nt laual kenas harulises küünlajalas – peaks endale ühe muretsema), aga muidu eelistan ma pigem suuremaid või siis teeküünlaid.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s