Ainus pagan

Ma olen nüüd jälle pere ainus pagan, sest Sipsik sai täna edukalt ära ristitud. Sellest kõigest räägin ma lähemalt mõne nädala pärast, kui fotograafilt pilte ka on. Lapse ristivanemad ehk Arheoloog ja Šokohoolik naersid, et nende esimene Bulgaaria nädal on karm – maandusid teisipäeva õhtul ja Arheoloog jäi haigeks, saime kolmapäeval korraks kokku ja saime kollektiivselt peaaegu infarkti, kui end kehvasti tundev Arheoloog meie nähes restoranis kokku kukkus (ei midagi hullu, kõigest kurnatus), täna oli Sipsiku ristimine, laupäeval tuleb neil pulma minna ja pühapäeval ristitakse (samas kirikus) Šokohooliku vennatütart (nad on jälle ristivanemad).

Meie peaks pakkima hakkama. Üldse ei viitsi… Seega las ma räägin hoopis muul teemal.

Mul lagunesid Prantsusmaal tennised ära ja ma mõtlesin, et ostan Bulgaariast uued. Käisin ühes ja teises poes ning kui mul ka õnnestus leida tavalised tennised, mitte mingid sädelusega kaetud platvormjubedikud, selgus, et ma olen siin riigis ebastandardne. Vaadake, Bulgaaria neiud kannavad üldiselt suurust 34 ning nende jalad on kitsa liistuga. Mul on nendega võrreldes pardijalg ilmselt, sest ma peaks, nagu Tuhkatriinu kuri kasuõde, endal lihtsalt ühe varba maha nüsima, et jalg kinga mahuks.

Ostsin viimases hädas H&M-ist paari mingeid tenniselaadseid tooteid. Olid ka kitsad, aga lootsin parimat. Käisin nendega seal kloostrimatkal ja liipasin hiljem vaprat nägu tehes autoni. Neid jalatseid ma enam jalga ei pane. Et Slovakkia mägedes on hetkel 12 kraadi sooja, on mul siiski tenniseid vaja, seega läksime ühte suurde ostukeskusesse ning olles paarist kingapoest läbi jooksund, jäi ette spordipood. Mul on nüüd veidralt kallid Converse tennised, sest need lähevad minusugusele pardijalale jalga. Ma pean, tõsi küll, Prantsusmaa odavpoest ühed odavamad juurde ostma, sest kallite tennistega ma muru küll niita ei kavatse.

4 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  Ma küsin ketserlikult, et kas selles tulevases postituses avad ka tagamaid, miks te lapse ristida otsustasite, st olid põhjuseks isiklikud veendumused, traditsioon, lihtsalt usk, või mingi muu faktor. Või on ristimine miski, mida kõigi lastega tehakse, aga edasine uskumine on juba iga pere oma asi? Mälust kerkib esile teadmine, et Bulgaaria koos Rumeeniaga peaks vist olema üsna (tõsi)religioosne maa, mis ka üsna konservatiivne oma (usu)veendumustelt on.

  • Rohelohe

   Ma võin su ketserlikule küsimusele kohe vastata :) Esmalt veidi laiemast taustast – Bulgaarias on usk (täpsemini õigeusk) väga tugevalt kultuuri, ajaloo ja rahva teadvuse osa. Kui usklik üks keskmine bulgaarlane aga tegelikult on, on mul väga raske öelda – üldjoontes enam-vähem kõik lapsed ristitakse ja õige abielu on ikka kirikus. N. on ristitud ja ka usklik ehk et tema jaoks ei ole see lihtsalt miski traditsioon vaid et ta tõepoolest usub ning usk on talle oluline.

   Mina olen teadupärast pigem ateist ning enne lapse saamist kaalusin ma varianti mitte last ristida lasta, sest mõneti peaks see olema iga inimese enda otsus, mida ta oma hingega pihta hakkab. Ilmselgelt mõtlesin ma ümber. Miks? Ateist versus usklik tekitab viigi, aga siis lisandub siia kultuuripärandi ja juurte element. Mul ei ole mingit õigust Sipsikult ära võtta osa tema pärandist ja kultuurist. Liiatigi ei ole tegu millegagi, mis talle liiga teeks (oleks mees juut ja sooviks poissi ümber lõigata, siis ma keelduks, sest see on füüsiline kahju).

   Ahjaa, ristimine ei kohusta millekski ehk et edasine uskumine on sinu ja Jumala vaheline asi, keegi kontrollima ei tule ja kirikusse patsipidi ei vea :)

 2. Ene

  Tennistest rääkides, ma kunagi mitu aastat tagasi ostsin Ülemistelt Levi’s tennised (vist peaksid olema need: https://cdn.zando.co.za/p/78931-2402-13987-1-detail.jpg). Suu oli viril küll, sest sinnani olin ma kandnud H&M, Terranova, new Yorker (võta üks ja viska teist, vahet väga pole) tenniseid. Need käisid suve küll, siis oli tald pooleks ja aeg minema visata. Ja siis 9€ asemel üle 40€ tenniste eest välja käia… Aga vot, Levi’se omad hakkavad alles nüüd vaikselt läbi saama, kannas on (kanga osas) auk sees. Ja samas käidud on igal pool, igal aastaajal ja vist isegi muru niidetud. Et jah, pikk jutt ja lühike kokkuvõte: heida Levi’s brändile pilk peale.

  • Rohelohe

   Ma tegelikult olen täitsa seda usku, et tuleb osta kvaliteetsemat, aga tennised näivad kõik ju ühesugused ja siis tekib tunne, et no kuidas ma nüüd 10 asemel 40 maksan, aga ilmsesti see kallim tõesti peab kauem vastu kui aasta.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s