Tšuskopek

Lehitsesin Kauflandi brošüüri ja leidsin sealt väga bulgaarialiku (või siis balkanliku) toote:

paprikagrill.jpg

Paprika röstimise masin. Mugavam, kui seda grillil või lõkkele asetatud metallplaadil teha. Võtaks see masin röstitud paprikal naha ka maha, ostaks ma endale kohe ühe tšuskopeki.

Pildil olev on n-ö Mercedese tüüpi uhkem masin, millega saab kolme vilja korraga röstida N.-i perel oli kunagi ammu masin (masin leiutati 70ndatel), mis oli hiiglaslik, aga röstis korraga vaid ühe paprika. Röstimisaeg oli vist 15 sekundit. Miks Mercedes? Sest kui sa võtad ringi ja jagad selle kolmeks (see auk seal on kolmeks jaotatud), näeb see välja kui Mercedese logo.

3 comments

 1. Yxkb

  Appi kui hea! Mõne rahva jaoks nii oluline masin, teised ei oska midagi peale hakata. Hakkasin mõtlema, et mis toode võiks selline eestlastel olla, mis teiste jaoks tunduks imelik? Ei teagi, kas meil on midagi sellist, kõik toidud on teistelt rahvastelt üle võetud.

  • Rohelohe

   See, mis toode imelik tundub, sõltub ilmselt sellest, kui kaugel (nii kilomeetrite kui kultuuri poolest) teisest riigist ollakse. Keegi ütles kunagi, et pidi teise riiki munaviilutaja kaasa võtma ja seal peeti seda mingiks imelikuks jupstükiks. Rahvad, kes kartuliputru ei söö, peaks pudrunui veidraks ehk? Aga jah, midagi nii põrutavalt veidrat meil siin pole (või siis me ei oska seda näha).

   Muide, see bulgaaria söök on suhteliselt sama või sarnane sellele, mida pakutakse Serbias, Montenegros, Makedoonias, Kosovos, osaliselt Türgis ja Kreekas. Kõik laenavad naabritelt ;)

 2. Pingback: Paprikad ja hiidtomatid | Serverisirvija

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s