Jeesuskärbes

Mõned päevad tagasi märkasin köögis sipelgaid. Samad sipelgad tekkisid ka vannituppa ning nähes neid köögiseinas oleva lülitikatte alla pugevat, tuli eeldada, et neil on plaan seina pesa teha.

Mina: Nädalavahetusel koristame põhjalikult ja siis mürgitame.
N.: Milleks?
Mina: Sa tahad söögi sisse sipelgaid või?
N.: Äkki on head.
Mina: Noh, inimkonna tulevik pidi peituma putukate söömises eks me võime siis varakult pihta hakata.

Ei, mürgitamiseni pole veel jõudnud. Täna kulus aeg muude asjade peale ning lisaks on siin jätkuvalt ebanormaalselt palav. Esmaspäeval hakkab sadama. Siin vist vaid kaks äärmust ongi sel suvel – rämedalt palav või sadu.

***

Meil on naabriteks hobused, seega meil on mõnevõrra rohkem kärbseid, kui ehk tore oleks. Lisaks on nad kuidagi nutikad. Nii pea, kui kärbsepiits kätte võtta, on kõik kadunud. N.-il õnnestus jaht siiski paremini ning ühel hetkel lajatas ta laual kondava putuka surnuks. Mõned minutid hiljem otsustas ta putuka laualt pühkida, kuid kärbes ärkas puudutamise peale ellu ja lendas minema.

N.: Ta ärkas ellu!
Mina: Jeesuskärbes! Või siis on sul imevõimed.
N.: Mina hoian nüüd kärbestest eemale.

Viis minutit hiljem lõi N. järgmise kärbse lömaks.

***

Istume õhtul õues ja naudime saabunud jahedust. Äkitselt kostub terrassi ääres kasvava põõsa juurest veider heli. Nagu plärtsakas. Ja midagi liigutab maas lehtede vahel.

p6derp6rnikas.jpg

Ma ei olnud kunagi isast põderpõrnikat näinud! Saksakeeles kutsutakse teda muideks hirvepõrnikaks ja bulgaaria keeles sarviliseks põrnikaks.

Ühel hetkel avastasime Franzu pingsalt üles vaatamas. Põrnikas oli mööda maja seina peaaegu teise korruse aknani roninud. Ajasime kassi ära, et too põrnikale liiga ei teeks, kui too alla kukkuma peaks.

6 comments

 1. reet

  Mingi teooria on, et siplegatele ei meeldi sidrunimahl, kui seda nende suunas (peassse?) pritsida, lähevad ära. Me pole ise katsetanud, sest palkmajas ei saa väga kaua katsetada, sipelgad söövad palgi lihtsalt ära.

 2. elutants

  Itaalias kipuvad ka seinapragudest või rõdult sisse, seega on 2 strateegilisse kohta mürki puistatud. Pesin ka apelsinipesuvahendoga aga seda tuleks pidevalt uuendada, pesade asukohti ei tea.

 3. Triks

  Kaneel ei meeldi neile ka. Kui mulle üks aasta korterisse sipeldad siginesid, siis riputasin kaneeli nende sisenemise teele.

  • Rohelohe

   See kõlab järjest enam kui mingi põnev retsept, mida proovima peaks. Sipelga sidrunimahla ja kaneeliga. Putukamürgi jätame välja, see ei maitse ilmselt hästi :D

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s