Teine tass kohvi

Sipsik otsustas, et ega tema enam mingi titt ole ja seega kahte uinakut päevas ei vaja. No mis siis ikka, olgu siis nii. N. lendas eile hommikul USAsse ja kui ta New Yorgis oma lendu Chicagosse ootas, mainisin, et tegu ei näi olevat ajutise olukorra vaid püsiva muutusega. N. küsis seepeale, et kas laps hakkab siis hommikuti kauem magama ning ma vastasin, et tore oleks.

Väsinud laps uinus enne kaheksat ning kella kolme paiku ärkasin tormituule peale, seega läksin avasin ukse ja õnnetu kass tormas kräunudes tuppa. Pool tundi hiljem arvas Sipsik, et laliseks äkki tund aega. Olin just uinuda suutnud, kui kass uuesti õue nõudis. Kell viis arvas laps, et äkki ärkaks üles, aga suutsin ta ümber veenda. Kell seitse oli ta ärkamises täiesti veendunud. Seitse on tal üldiselt selline tavaline ärkamisaeg. Ma eelistaks kaheksat, aga no mis sa teed.

See kõik on muidugi tühi-tähi. Mõnede inimeste jaoks kõlab see suisa imelise ööna, aga ma olen harjunud öösiti magama ja heal juhul korra ärkama, et lapsel tekki kohendada või lutt tagasi anda (ning pooltel kordadest teeb seda N., kui ta esimesena üles ärkab).

Kell on pool kümme ja väsinud laps teeb uinakut. Mina jõin oma selle aasta teise tassi kohvi. Mulle ei meeldi kohv, aga hädaolukorras võin seda piima ja meega juua. Naljakal kombel on mulle erinevate inimeste poolt öeldud, kui ma maininud olen, et mulle kohv ei maitse, et ma võiks seda piima ja suhkru/meega juua, et siis hakkab vaikselt meeldima. Nagu kohvi joomine oleks mingi asi, mida kõik tegema peavad. Ma joon parem teed. Tee maitseb mulle, see ei pane hingeõhku haisema ja järelmaitse on samuti hoopis meeldivam. Ehk ongi aeg üheks kangeks Earl Greyks. Piima ja suhkruta. Kes see solgib nii teed? Aa, õigus, inglased…

6 comments

 1. dresdenhousewife

  Kohv ei pea meeldima. Aga mulle hakkas meeldima, kui üks barista soovitas seda koore/piima, aga ILMA suhkruta proovida. See oli siis, kui ma veel suhkrut sõin. Proovisin ja tõesti oli maitse mahedam ja kenam. :D Nii et nüüd joon, sest maitseb. Mis mind aga nüüd naerma ajab on see, kui isiklikult seda võetakse, et ma jäätist ei söö. Kuidas ma küll saan öelda, et mulle jäätis ei meeldi! Mis mul ometi viga on! Jäätis peab ju meeldima!

  • Rohelohe

   Heh, mina, kes ma olen ka vana šokohoolik, aga nüüd end tagasi hoidma pean, pean nentima, et juba päris mitme aasta eest muutusin ma jäätise osas väga valivaks. Suurem osa on liiga magusad (eriti need palju kiidetud Ben & Jerry’s jäätised) ning nii ma sööngi jäätist harva (no ja ega me eriti tohi ka). Tallinnas käisin La Muu kohvikus ja sain sealt kaneeli-ploomi jäätist ja rabarberijäätist. Mõnusalt hapukad! Sellist sööks sagedaminigi. No ja ülipalava ilmaga ei ole mu meelest jäätise söömine võimalik. Kui temperatuur on üle 30, kaob mul igasugune soov külmunud koort süüa. Sorbetti samas võib :)

   • nodsu

    Beni ja Jerry koha pealt täitsa nõus. Välismaal tantsukoolis mõtlesin korra, et lõunapaus lühike, füüsiline koormus suur, küllap üks jäätis aitaks hästi energiat taastada, võtsin ühe PISIKESE Beni ja Jerry jäätise. Sellise hokilitri kujulise. Pool jäätist hiljem oli tunne, et oleks pidanud selle kellegagi pooleks tegema, sest kõht hakkas täis saama, aga punnitasin ikka lõpuni süüa, sest kesse jumalavilja raisku laseb.

 2. Nell

  Ma olen paljusid inimesi hämmastanud sellega, et olen täiskasvanu ja ei joo kohvi. Kohvi joomine näikse kuuluvat täiskasvanuelu juurde. Kuigi minu must tee on ilmselt kangem kui nii mõnegi kohv ning piimaga ma teed ei solgi (veidi pruuni suhkrut käib asja juurde küll).
  Mõningatel teemadel on inimeste empaatia küll välja lülitatud, on mõeldamatu, et keegi teistmoodi saab…

  • Rohelohe

   Ma joon su auks tassikese teed nüüd :)

   Muide, mitte et see teemaga nii väga ehk seostuks, aga kui ma kord “Septembris ei joo” aktsioonist osa võtsin, märkasin ma, kuidas äkitselt hakkas inimesi häirima see, et ma peol kaine olen. “Ma teen välja!” “Ühe koksi ikka võtad?” jne. Nagu… mida? Mis see teie asi on, mida ma joon ja kas seal on alkoholi sees või mitte. Iga inimene söögu ja joogu, mida soovib (kui ta ei juhtu just kannibal olema, siis tasuks oma menüü ehk ringi teha).

   • Nell

    Mulle on mõnel üritusel isegi üsna agressiivselt selgitatud, et minu mitte joomine rikub ära teiste inimeste peo ja ei lase neil lõõgastuda… Kusjuures ma ei vingu teiste joomise pärast vaid pigem jälgin mängu, antropoloogiline vaatlus või nii :) (Ei ole karsklane aga alkoisu ka pole ja vägisi ei taha)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s