Tšernobõl

Lõpetasime just selle paljuräägitud Tšernobõli sarja vaatamise ja see on tõesti oma kiidulaulu väärt. Igasugustele detailidele on pööratud palju tähelepanu ning mulle meeldib, et kõik räägivad normaalset inglise keelt, mitte ei ürita mingit veidrat vene aktsenti endale külge pookida.

Ma võiks siin rääkida oma onust, kes seal “vabatahtlikuna” koristustöödel käis (elus, 5 lapse isa, paljudel kaaslastel nii hästi ei läinud), aga räägiksin hoopis ühest N.-i sõbrast. Noor naine, kes sündinud Minskis mõned aastad pärast seda katastroofi ja kes hetkel paranemas operatsioonist, mille käigus eemaldati kasvaja tõttu suurem osa ta kilpnäärmest ja kes elu lõpuni hormoonitablette võtma peab, sest ilma toimiva kilpnäärmeta su keha lihtsalt ei tooda kõike vajalikku. Kui N. tal lihavõtete ajal külas käis, oli ta just keemiaravi läbinud ja tundis end küllaltki räbalalt. Tšernobõli ohver? Tõenäosus on suur.

Maailm on üks kummaline paik ja sageli tekib seal toimivat vaadates tunne, et sul ei ole õigust mitte millegi üle viriseda, sest sul läheb tegelikult nii pagana hästi, et sa peaksid igaks juhuks igal õhtul kõiki maailma jumalusi tänama.

3 comments

  1. kuidas kasvatada inimest

    See. sari. on. niiiii. hea. Ja arvatavasti ei vaata ma seda uuesti, sest esimesed kolm episoodi oli tunne, et süda tahtis alla anda.
    Välismaistes foorumites vinguti päris palju selle üle, et seal inglise keeles räägiti, aga minu isiklik arvamus on, et see sari ei oleks sellisel määral (st nii… autentsena?) valminudki kui näitlejad oleksid pidanud olema näiteks vene rahvusest vms (noh, osa küsis, et kas siis PÄRIS vene ja ukraina vms näitlejaid ei leidunud) ja välismaalased nö vene keelt purssimas või justkui “slaavi aktsendiga” rääkimas oleks lihtsalt jube olnud. Vaatasin just hiljuti filmi Citizen X, kus näitlejad imiteerisidki “slaavi aktsente” ja kohati oli see ikka väga häiriv.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s