Kleidimured

Mul on mure ja ilmsesti on see jagades poole väiksem või isegi lahendatav, seega kuulake mu muret (või pigem muresid) ja andke mulle hulganisti nõu!

Me läheme augustis Bulgaariasse ning mul on suur soov minna sinna Žeravna folkloorifestivalile, kus külastajad rahvariietes olema peavad. Mul muidugi ei ole rahvariideid ja ühe ürituse jaoks ei hakka ma neid ka tellima. Ma ei taha neid ka laenutada, sest see oleks üks väga suur pamp, mida kaasa võtta ja liiatigi on Bulgaaria kliima natuke teine, seega ma sulaks sinna paksu undruku sisse lihtsalt ära.

Minu geniaalne mõte on osta Oma Kinga pastlad, rahvariidevöö, mõned ehted ja lihtne linane kleit. See viimane näib olevat probleemne, sest vähemalt internetist leian ma vaid väga moodsa tegumoega või masintikandiga kleite, aga ma tahaks midagi, mis Eesti rahvariietest mitte midagi teadvad bulgaarlased ära petaks. Kust leiaks? Või kes õmbleks? Ma olen muidugi Eestis vaid kaks nädalat ja enamasti Tallinnas (korraks ka Tartus), aga samas ei ole sellise särk-kleidi puhul täpselt kehasse õmblemine ometigi vajalik (liiatigi on sellele kehal veel üleliigset pekki, seega olgu rõõmsasti avaram…).

Lapsele, kui ta kaasa võtame, on ka midagi vaja, aga talle leiab ehk käsitööpoest midagi, mis sobib. Usutavasti pole nad seal festivalil laste riietuse osas nii kriitilised. Või siis otsib Lugupeetud Ämm lapsele midagi Bulgaariast välja.

Lapsega seoses on mul mure number kaks. Selle Bulgaaria reisi ajal toimub ilmselt ka lapse ristimine (kui me soovitud ristivanemad tulla saavad), seega mul oli suur soov talle Haapsalu salli laadses koes kleit tellida. Ma pole esiteks isegi uurida jõudnud, kas keegi midagi sellist kooks ja teiseks olen ma ilmselt ka sellega täiesti ajagraafikust maas. Aga kui te teate kedagi (Reet, sa minu mälu järgi teed vaid salle vist?) või kui teil on mõni tore idee, mida ma selleks pühaks ürituseks lapsele selga toppida võiks, siis andke aga teada.

Endalt tuleb selle kahe kuuga ka pekki maha joosta, et pühal üritusel mõnd kenamat kleiti kanda saaks. Pulma minekuks kleidi valimine toimus põhimõttel “võtan selle, mis ei pigista” ja noid mittepigistavaid kleite on seal kapis väga vähe.

10 comments

 1. reet

  Ma koon jah ainult salle. Ja ega mul aega ka ei oleks, tellimused on jaanipäevani ees. Kuigi iseenesest on jube ahvatlev mõte… aga ma pole elu sees lapsekleiti kudunud, ilmselt oleks suurem tükk, kui hammustada suudan. Küsi äkki FB Käsitöö ost-müük-vahetuse grupist, seal ehk keegi oskab soovitada ja öelda, kas see üldse mõeldav on ja kui palju maksaks.
  Linase kleidi kohta küsi ka sealt. Eesti rahvariietena läheb täiesti läbi valge pikk särgilõikeline ürp, kirivöö peal. Umbes nii on mingi folkloorirühm minu meelest laulupeol ka käinud, nii et täitsa võiks sobida. Lapse jaoks on olems mingid suvesõbralikud rahvariidetriibulised kangad, äkki puuvillased?, millest annaks ju seelikukese kokku körtsida, ülemisse otsa hele bodi või pluusike ja valmis.

  Tegelikult… millal augustis? Mul jääb see lapsekleidi asi nüüd hinge närima, teoorias võiks ju jõuda, kui tahad, kirjuta mulle, siis mõtleme koos.

  • Rohelohe

   Ma olen üks neid veidraid ükssarvikuid, kes fb-d ei kasuta, aga ma kirjutan sulle peagi. Kohe, kui olen lapse tunni-kahe pärast magama surunud.

  • Rohelohe

   Need Dukibood on lahedad, aga ma kardan, et nii palju on nad kriitilised küll, et trükitud riietega sisse ei lase. Niisama kandmiseks võiks osta küll. Kui ta veidi suurem on ja ringi jookseb :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s