Ahvipärdikud

Tatt lõpetab venimise ja lõppeb lõpuks ometi ära.

N.-i soovil võtsime oma eelviimasel Hispaania päeval suuna Gibraltarile. Huvitava tähelepanekuna võiks märkida, et esimest Gibraltarile suunavat viita nägime me alles siis, kui me sisuliselt juba kohal olime. Hispaanlastel on väike okas hinges, või mis?

gib01.jpg

Sõber rääkis mulle selle nokkimise peale nalja. Maroko küsinud kord Hispaanialt, et millal ta ometi neile Ceuta tagasi annab. Hispaania kostnud vastu, et see juhtub siis, kui Maroko veenab Suurbritanniat Gibraltarit Hispaaniale andma.

gib06.jpg

Gibraltar on üks kummaline koht. Esiteks tuleb sinna saamiseks ületada lennurada (see merre ulatuv jupp ei ole kai, see on lennurada) ning sageli tuleb seista ka foori taga (me seisime), sest parasjagu on lennuk (enamasti, kui mitte ainult Easyjet) maandumas või õhku tõusmas. Teiseks koosneb see maalapike suurest kaljust (tuntud ka kui The Rock) ja rannikule pressitud asulatest. Neist suurim on ülemisel pildil näha ning et maad napib, luuakse seda mere arvelt juurde ning ehitatakse kõrgustesse. Ilusat arhitektuuri ärge Gibraltarile otsima minge. Ausalt öeldes on see välimuselt suisa jõletu paik.

gib05.jpg

Kalju otsa saab köisraudteega ning ärge muretsege, neid kuulsaid Gibraltari ahve näete te kindlasti. Juba enne, kui te kabiinist välja saate.

gib02.jpg

Britid uskuvat muide, et kuniks Gibraltaril ahve leidub, jääb Gibraltar Suurbritannia osaks. Lisaks pole teadlased päris kindlad, kust Gibraltari ahvipopulatsioon pärineb. On kaks teooriat, millest mõlemad võivad õiged olla:

  1. Tegu võib olla Euroopa ahvikoloonia jäänukiga;
  2. Ahvid tõid Gibraltarile maurid.

gib03.jpg

Varasemalt oli ahvide söötmine vist isegi lubatud, aga nüüd väänatakse selle eest vinge trahv kaela. Üldiselt on soovitatav ka mitte lehvitada kilekotte, sest ahvid seostavad neid söögiga ning kui vähegi võimalik, tasuks kotid kinni hoida ja neid nimetatud kotte mitte kordagi käest panna, sest muidu võib halvasti minna. Me näiteks nägime pealt, kuidas soomlasest noormees korraks valvsuse kaotas:

gib09

Tema tüdruksõber, kelle kott see oli, ohkas väga sügavalt. Mina oleks tema asemel ilmselt karjuma pistnud, aga eestlased ongi ju kuumaverelisemad kui soomlased. Too ahv ei näinud huulepulki muideks esimest korda. Tõmbas väga osavalt hammastega korgi maha ja asus nosima.

gib08.jpg

Nagu kaks tilka vett:

Järgmisel hommikul lonkisime veel veidi linnas ning nägime kohvikus diabeediku õudusunenägu:

gib10.jpg

Mulle magus maitseb, aga siin on küll midagi veidi nihu läinud…

Sevilla lennujaam tervitas meid ülipika Easyjeti saba, veelgi pikema turvakontrolli saba ja vihale ajava turva kontrolliga. Ma olin karjuma hakkamisele väga lähedal, aga nagu N. väga õigesti märkis: “See ei aitaks mitte kuidagi.” Ma ei hakka lähemalt rääkima, aga nagu mu Sevillast pärit sõber ütles: “Sevilla lennujaama turvakontroll on maailma halvim!”

Hurraa! Enam kui kuu aega pärast reisilt naasmist on jutt lõpuks kirjas. Ma peaks vist reegli tegema, et kui ma hiljemalt nädal pärast reisi ei alusta, jääb kirjutamata, sest kõik hetked ja emotsioonid lahtuvad ajaga ära.

One comment

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s