Elu kuristiku kohal

Ja ta venib ikka!

Teine autopäev oli plaanitud Ronda külastamiseks. Ronda on Córdobaga koos ilmselt kaks peamist päevareisi sihtkohta neile, kes Sevillat külastavad. Linnake on jagatud kaheks ning neid kahte eraldab sügav kuristik. Sõna otseses mõttes.

ronda01

Vaatasin seda silda ja mõtlesin, et huvitav kui kaua neil selle ehitamine kunagi aega võttis, sest see sild on esiteks hiiglaslik ja teiseks on otse all kuristik. Lihtne see olla ei saanud.

ronda02.jpg

Me alustasime oma Ronda külastust n-ö uuemast osast ehk kõndisime kuristiku äärele loodud promenaadil ja imetlesime kaljusid. Inimesed valivad endale ikka põnevaid elupaiku, aga puhtalt kaitseseisukohast oli Ronda ilmselt nutikas valik, sest linnamüüri polnud ehitada vaja. Selline kalju otsas elamine tõi muidugi kaasa ka mõningaid raskusi sest vett seal kõrgel ju ei ole, aga sellekski oli kunagi linna valitsenud mauridel oma mitte nii meeldiv lahendus, aga sellest mõne pildi pärast.

ronda03.jpg

Tuleb ausalt tunnistada, et läksime kohe pärast silla ületamist sööma ning sattusime söögikohta, millel terrass kohe kanjoni ääres. Tõele au andes on selliseid söögikohti Rondas muidugi palju ja kui sinna lähete, soovitan mõne sellise valida. Need hooned, mis vaat et ripuvad kuristiku kohal on kohutavalt põnevad. Eriti kui neid mõne samuti kuristiku kohal rippuva maja rõdult vaadata.

ronda05.jpg

Kui kõht oli sööki täis, läksime suurelt reklaamitud mauride paleesse, mis, tõsi küll, lagunenult renoveerimist ootab. Palee territooriumil asuvad kaks põnevat asja. Eesiteks rippuvad aiad, mis küll veidi rohkem hoolitust vajanuks ning veekaevandus. Ma ju ütlesin, et neil oli veepuudusele lahendus.

ronda07.jpg

Kaljusse uuristatud rõsked ja märjad trepid, kust laskusid kanjoni põhjas oleva jõeni kristlastest orjad, kelle ainsaks ülesandeks oli päev läbi vett üles kanda, sest seda vajasid nii inimesed kui ka aed.

ronda08.jpg

Ronda on muidu selline tore koht, kus on niisama mõnus ringi vantsida (aga mulle ka meeldib vantsida). Tõsi, turiste oli juba omajagu, seega sellega tuleb arvestada, aga noh, turistina ei tohi vist turistide suure hulga üle viriseda.

Rondast oli muide erakordselt keeruline lahkuda, sest nad olid sulgenud ühe tänava ning kõik muud tänavad näisid olevat vales suunas ühesuunalised. Jändasime terve igaviku enne kui linnast lahkutud saime.

ronda12

Sõitsime väikese tiiruga tagasi Sevillasse ning vaidlesime õhtul selle üle, kas minna Cadiz’sse (minu soov) või Gibraltarile (N.-i soov). Peale jäi N., seega järgmisel päeval läksime seda tükikest Suurbritanniat vaatama.

 

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s