Hobusega torni!

Reisikiri jätkab tatina venimist. Ma peaks lihtsalt pildigalerii ja kaardi üles panema ning loo lõpetatuks nimetama.

svp01

Oli pühapäev ja päev Sevillas. Minu suurepärane plaan nägi välja jalutamist ning pärastlõunal katedraali külastamist, et enne uuele nädalale plaanitud autoretki end mitte liiga ära kurnata.

svp02

Ma ühelegi flamenco-etendusele ei jõudnudki, aga mõned tänaval esinenud tantsijad olid päris head. Muidugi pole see päris etendusega võrreldav, aga mingi aimduse sai ikkagi kätte.

svp03

Muide, kas need trammid pole mitte ägedad? Sevilla trammidel pole neid laadimistraate vaja, mis Tallinnas kõikjal ripuvad, sest nende trammid laadivad end iga kord peatuses seistes. Tõstavad sarved üles ja laevad. Ilmselt on see ka Sevillas pigem uuem asi, sest jäime arutama, et nii häid akusid, mis seda teha laseks, nii viie aasta eest ilmselt veel ei leidunud.

svp05

Trammi tagant paistab muideks katedraal.

svp06

Meie aga jalutasime vaikselt Parque de María Luisa ehk Maria Luisa pargi poole, mis üks Sevilla kauneimaid olema peaks. Ma olin peale eelmise päeva pargifopaad veidi ettevaatlikult meelestatud, aga täiesti asjatult.

svp07

Me sisenesime parki Plaza de España juures ning fotoaparaadile ma armu ei andnud, sest noh…

svp08

Ilus keraamika, kaared, kaunistused. Iga Hispaania piirkond on seal oma istumisnurgakesega esindatud ning kogu väljak jätab väga uhke mulje. See tuletab mulle meelde, et ma pidin sõbralt uurima, milleks seda väljakut tänapäeval kasutatakse. Noh, peale “Troonide mängu” filmimise. See on ka seal sarjas ju, eks?

Ma peaks ühel hetkel seda ka vaatama hakkama, aga arvestades kui vähe ma esimest raamatut lugeda suutsin… Samas on sarjas tegelastel nägu küljes ja see aitab ehk neil paremini vahet teha?

svp12

Park, mille territooriumil väljak asub, on samuti imeilus. Me tervet parki läbi ei kõndinud, aga mõned nurgakesed käisime läbi küll. Piknikule võiks sinna minna.

svp13

Kõndisime kesklinna poole tagasi ning nautisime lihtsalt ilusat ilma ja lillede ilu. Muide, akaatsia lõhnab täiesti erakordselt hästi ning need õied on söödavad. Olge lihtsalt hoiatatud, et mitte kõik akatsiaad pole söödavad. Mõned on mürgised. See Lõuna-Euroopas levinud lillade õitega variant on ohutu.

svp14

Kolumbusele on muidugi ausammas püsti pandud, sest see mees tegi Hispaaniast impeeriumi ja tõi kuningriigi kaukasse meeletus koguses kulda ja hõbedat.

svp15

Meie aga läksime lõunat sööma, et seejärel võtta ette katedraali külastus. Ostsin piletid igaks juhuks ette ära, aga mulle tundus, et seda poleks vist väga vajagi olnud. Piletid on kellaajalised, seega tuleb õigel ajal kohal olla.

svp16

Katedraali asemel (ülemiselt pildilt paistab vaid ta torn) oli kunagi mošee, mis maha lammutati ning ainus, mis mingilgi kombel säilis, oli minarett, millest katedraali kellatorn sai.

svp17

Katedraali külastamisel saab minna ka kellatorni ning treppide pärast pole vaja muretseda, sest seal neid praktiliselt polegi. Kuni tipuni on kaldteed, mida mööda kunagi vist suisa hobusega sõideti. Olge te aga hoiatatud, et seal tornis on ilmselt alati suuremat sorti liiklusummik ning minu tagasihoidlikul hinnangul pole see vantsimine ja ootamine seda kõike üldse väärt, sest Las Setasest saab sama hea vaate trügimata kätte.

svp18

Tore on muidugi kiriku katust ja kaunistusi lähemalt näha, aga päris üleval tuleb jällegi pikalt passida kuniks mõni inimene suvatseb vaateavani aitavalt astmelt alla astuda ja sulle ruumi teha. Suurem osa inimesi näisid hullunult selfitavat, seega see passimine võib küllaltki pikk ja nüri olla.

svp19

Katedraal ise… Kui ma oleks sinna läinud kõige esimesena, oleks see mulle ehk muljet avaldanud, aga pärast Córdobat oli see mannetu. No ja ärge tulge muidugi Sagradast rääkima, sellega on üldse raske midagi võrrelda. Suur on see katedraal jah, aga kas just muljetavaldav…

svp20

Kolumbuse hauda näeb. Ma ausalt öeldes ei saanudki aru, et kas ta on seal õlgadel olevas kirstus või jalge all, aga see polegi ju oluline.

svp21

Ostsin katedraali poest endale ühe raamatu keraamikast ning kaks apelsiniõite lõhnaga seepi, et mu vannituba Sevilla järele lõhnas. Mainisin seda sõbrale ka ning ta leidis, et ta peab järgmine kord kodus käies sama tegema – nii saab Braunschweigis seebi abil koduigatsust leevendada. Hmm, too lause oli nüüd küll mitmemõtteline…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s