Tirana? Ei, Triana!

Reisikiri jätkub.

Oli laupäev ja ma olin otsustanud, et nädalavahetuse veedame me Sevillas, et mitte vaevata end ummistunud teede ja pungil täis rongidega.

svl01.jpg

Päeva alustuseks võtsime suuna jõele ning ma olin Google Mapsist vaadanud, et teisel pool jõge on suur park, kus leidub skulptuure ning pealegi on Sevilla pargid kuulu järgi imelised, seega kõnniks ehk mööda jõeäärt, ületaks siis silla ja uudistaks parki?

svl02.jpg

Plaani esimene osa toimis laitmatult. Jalutasime, nautisime, kohati pööritasime silmi, sest jõel oli käimas miski sõudmisvõistlus,  seega meist tuhisesid mööda sõudmistreenerid, kes jalgratastel mööda kallast vurasid ja oma hoolealustele juhiseid karjusid. Ületasime  jõe lõbustuspargi juures, mis räämas ja suletud oli ning ma hakkasin tõsiselt kahtlema oma valiku mõistlikkuses.

svl03

Park oli pehmelt öeldes närune, et mitte öelda jõle ning mu ainus lootus oli, et kui La Cartuja ehk endise nunnakloostri ja ühtlasi ka endise keraamikavabriku juurde jõuame, läheb asi paremaks.

svl04

La Cartuja oli huvitav, kuid üldse mitte selline, nagu na ette kujutasin. Kompleks näib pigem hüljatuna ehkki seal tegutseb paar kunstigaleriid ja vist ka osa kunstiülikoolist.

svl05.jpg

On kuidagi kummaline vaadata kloostrit, millest on kunagi saanud tehas ja millest nüüd on saanud näituseala. Veidi nagu Telliskivi loomelinnak, aga kloostriga. No ja hipstereid ja põnevaid baare-restorane seal ka pole.

svl06.jpg

On aga kirikusse sisse seatud näitus ning pudelikujulised korstnad. Mulle meeldisid ausalt öeldes korstnad rohkem.

svl07.jpg

svl08.jpg

Kui soov aga keraamikat näha ja ehk ka osta on, tasub suund võtta Triana linnaosale. Keraamikat müüakse muidugi igas suveniiripoes, aga seal tasub igaks juhuks veenduda, et tegu ikka kohaliku toodanguga on. Kui on soov kindlasti kohalikku keraamikat saada, tasub Trianasse minna.

svl09.jpg

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Vabandust, ma lihtsalt ei suutnud vastu panna :)

svl10

Meie tegime oma ostud sellest poest, mis kohe keraamikamuuseumi kõrval asub. Hullunult kausse ja potsikuid kokku ei ostnud, kõigest ühe taldriku (mõeldud seinale, aga kasutame toidu serveerimisel), ühe risti ja Sipsiku uksele ta nime. Kui me kunagi Lubljanas käisime, oli sealse kindluse kirikus üks mees, kes kalligraafiat tegi ning tema käest saime oma nimedega järjehoidjad (tegelikult selleks liiga suured). N. pani siia kolides enda oma kontori uksele ja ma siis panin enda nime oma kontori uksele. Magamistoa uksel on sama mehe tehtud “Amor vincit omnia” silt ja WC uksel pisike Plovdivi tänavat kujutav maal (N.: “Kas sa tahad sellega viidata, et mu kodulinn on peldik?”), seega on ainult õiglane, et Sipsik ka oma uksele nime saab.

sipsikut2ht

Jah, ma ostsin endale lehviku. Siinses kliimas kulub ilmselt ära. Ma vaatasin neid krõbeda hinnaga käsitöölehvikuid ka, aga ausalt öeldes need ei meeldinud mulle nii väga. Too natuke peenem masstoodang oli hoopis rohkem minu maitse.

Trianas tasub aga ringi lonkida küll, sest see peamine keraamikaala ei ole üldse suur, aga see-eest võib sealt tõelisi pärle leida. Ärge unustage ka turule minna (kohe silla kõrval), sest sealgi on, mida vaadata. Alumine pilt on küll keraamikamuuseumist, aga selliseid äride reklaame-silte leiab Sevillast kõikjalt.

svl14

Meie aga kõndisime üle silla tagasi teisele poole ning suundusime Sevilla härjavõitlusareenile. Ei, mitte härjavõitlust vaatama vaid areeni külastama.

svl15

Ma arvan, et ma ei tahaks eales päriselt härjavõitlust näha, aga oli põnev tutvuda selle minu jaoks veidi kummalise spordiala (meelelahutuse? ekstreemspordi?) ajalooga.

svl16

Härjavõitlejad olid superstaarid ja seal areenil tuhandete pealtvaatajate ees seismine ei erine tegelikult kuidagi laval seismisega. Tõsi, areenil oli suurem tõenäosus surma saada.

svl17

Päevake oli jälle möödas ja me viisime oma väsinud lapse ning ennastki hotelli puhkama.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s