Kirikust

Toimetasin eile õhtul Sipsikuga, et teda magamiseks valmis panna, kui tuppa kõndis N. ja sõnas: “Ma nüüd kahetsen, et me Pariisis käies Jumalaemakirikus sees ei käinud, sest see põles just maha.”
Mina: Mida?!
N.: Maha põles.
Mina: Nalja teed või?
N.: Ei.

Selle ehitusfirma, mis suure tõenäosusega kuidagi põlengu põhjustas,  omanikud istuvad ilmselt pead käte vahel ja kaaluvad riigist põgenemist.

Advertisements

2 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  Ma ka eile vaatasin seda kuidas nad üritasid seda põlengut kustutada ja kuidas see aina paisus-paisus-paisus. Ei nutnud*, aga no kurb oli – pole ise seda päris elus näinud ja praegu räägivad kõik, et taastamine võib võtta aastakümneid, pluss ikkagi see, et see kirik on näinud Napoleoni, revolutsiooni, keskaega, katku… jah, seda saab taastada, aga siiski. Vähemalt on praeguseks tulnud teateid, et roosaknad ja vapustav orel jäid alles, rääkimata veel muudest väärtuslikest asjadest…

  *kuna ühes avalikus blogis kurdeti, et inimesed on lolliks näinud ja nutavad mingi kiriku üle.

  • Rohelohe

   Seda on rõõm kuulda, et aknad siiski säilisid, sest ma lugesin mingit arvamust, et need on tules kindlasti hävinud. Kui ma nüüd mõtisklema hakata, siis tegelikult ei ole ju vahet, kas tegu on originaali või täpselt samasugusena taastatud kirikuga (olgu, ajaloopuritaanidele ehk küll), sest aastate jooksul remonditakse ja restaureeritakse kõiki hooneid, seega algupärast on sageli vähem alles, kui me arvame. Samas, kui ma nüüd mõtlen altaritele, orelile või üldse kunstile (arhitektuuri kui kunstivormi kõrvale jättes), siis hävinud kunstitöö taasloomine ei tundu jällegi OK. Topeltstandardid :)

   Mis aga puutub nutmisesse, siis mina ka ei nutnud (ei nuta ka iga päev maailmas nälga surevate laste pärast), aga kurb oli küll. Maailm jääb läbi selliste juhtumiste (olgu siis tahtlikud või tahtmatud) kultuuriliselt vaesemaks ning kultuuri ja ajalugu on vaja, sest muidu eladki tulevikuta, sest ei mäleta oma minevikku.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s