Sisalik, hiir ja muud saakloomad

Eile hiilis Franz tuppa ja ma avastasin ta köögis sisalikuga mängimast. Võtsin poolsurnud (rohkem sinna surnud poole siiski) loomakese tal käest ära, saba osas ei oska ma öelda, kas ta sõi selle ära või kukkus see kusagil õues juba maha. Köögist pole see vähemalt välja tulnud. Täna kräunus kass terrassiukse taga ja N. läks teda sisse laskma, peatudes viimasel hetkel. Kassil oli hiir suus. Hiir söödi ukse taga kiirelt ära, sest tuppa me Franzu ei lasknud.

Kõik see tekitab teatava probleemi. Ma tahaks soojematel ilmadel uksi ja aknaid lahti hoida, aga ma ei taha tuppa a) surnud või poolsurnud loomi b) Rižot. Tuulutusfunktsiooni meie akendel pole, seega me peame kas midagi ise konstrueerima või hoidma lahti vaid neid kolme akent, kuhu Franz hüpata ei suuda. Kõik need kolm on samas maja ühes otsas ning kaks kolmest maja varjupoolel. Ma tahaks aga avada just neid teisi. Äkki peaks akendele putukavõrgud panema…

Nädalavahetus oli töökas. Segasin uuesti läbi kompostihunnikud, lõikasin väiksemaks hunniku puudelt lõigutud oksi, panin maha hulga seemneid (tšillid, tomatid, till, murulauk), inspekteerisin noid hädiseid vaarikaid (paar rootsu on isegi elus, aga ma ei panustaks neile eriti), puhastasin ratta ära ja puid ladusin ka. Sel nädalal tuleks rehitseda, sest meil on plaan üritada muru päästa. Nimelt on muru suht samblane ning me proovime osa samblast eemaldada (esmalt väiksemalt alalt) ja uut muru külvata. Rehaga küllaltki karmilt kraapimine näib häid tulemusi andvat, seega ma lähen ja rehitsen vist nüüd veidi.

Pagana mõnus on aias toimetada!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s