Šokolaadirada

Käisin reedel jälle nonde Genfi ameerikamaiste naistega kõndimas (tõele au andes oli vähemalt pool grupist küll britid, aga noh). Kohtusin nendega Nyoni rongijaamas ja suund oli Glandi poole. Ilm oli imeline ja lonkida mõnus. Matkamiseks ma seda küll ei nimetaks, aga samas ei nimetaks keskmine jooksja mu loivamist ka jooksmiseks, seega kõik sõltub taustsüsteemist (47 kilomeetrit on joostud ja mulle jätkuvalt ei meeldi joosta).

nyon

Nyoni majakesed on väga kenad. Huvitav kui mitu neeru ühe ostmiseks vajaliku raha kokku kraapimiseks maha müüa tuleb…

maja

Korraks põikasime ka järve äärde. Tegu oli tasulise rannaga, aga et rannahooaeg alanud pole, sai niisama sisse. See on muide Lémani järve puhul tüüpiline, et rannad on sageli tasulised. Genfi tuntuim Pâquis rand toimib sama loogikaga, mis on eriti nõme siis, kui sa näiteks kõigest seal asuvasse söögikohta sööma tahad minna.

j2rv.jpg

Meie jalutuskäigu viimane osa pidi olema n-ö Toblerone’i rajal ja enne kui te šokolaadi üle vaimustuma hakkate, siis šokolaadiga pole seal suurt midagi pistmist. Šveits on teadupärast neutraalne riik, mis sõdadesse põhimõtteliselt ei sekku. See aga ei tähenda, et nad üldse valmis ei oleks, kui sõda õuele tulema peaks. Oh ei, nad on vägagi valmis. Rohkem valmis, kui ükski teine Euroopa riik.

Teise maailmasõja ajal ehitasid šveitslased Genfi lähedale muuhulgas tankitõrjeliini ja salakindluseid. Salakindlused nägid välja nagu tüüpilised pisikesed majakesed, mille ees roosid kasvavad, aga tegelikkuses on nende seinad ülipaksud, kelder on relvi täis ning isegi vetsust pidi olema võimalik mingi luugi kaudu granaate välja loopida.

roosa-villa.jpg

Märkasite maja puhul midagi kummalist? Näiteks seda, et aknad ja kardinad on majale maalitud? Too konkreetne isend on Villa Rosa ning on kord aastas huvilistele avatud. Väidetavalt on maja lähedal asuv sild jätkuvalt mineeritud, kuid turvalisuse huvides on detonaator eemaldatud.

roheline-villa.jpg

Villa Rosa juurest paistab ka Villa Verte, mis on aga eraomanduses ning selle kelder olevat väidetavalt üleujutatud, seega seda külastada ei saa. Väga lähedale ka ei saa, aga õnneks on Toblerone’i rajal üks platvorm, kust seda paremini näeb. Ahjaa, Toblerone ei ole siin teps mitte šokolaad vaid selline jurakas:

toblerone.jpg

Neid laoti tankide tõrjeks ritta ning väidetavalt on konstruktsioon selline, et tank jääb sinna kinni ja kuulid lendavad rikošetina tagasi.

toblerone2.jpg

Meenutab mu meelest kuulsat šokolaadi küll ja seepärast rahvasuus neid Toblerone’ideks kutsutaksegi. Ma polnud muide ainus, kellel rajal vastupandamatu šoksi isu tuli. Et nad ka sellele mõelnud polnud ja rajale šokolaadimüügiautomaate pannud polnud. Kus on küll majanduslik mõtlemine, ah?

Kaks ja pool tundi kõndi nagu naksti tehtud. Sipsikust võib nii matkasell saada küll.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s