Lumevangis

Meile jõudis osake sellest lumest, mis Kesk-Euroopat kummitab. Te seda klippi olete näinud? Meil nii palju lund ei tulnud. Õnneks. Kahjuks. Oleneb vaatepunktist, eks. Tuli ööga umbes 30 cm ja päeva jooksul sadas veidi juurde. Hommikul enne 8 avanes aias selline vaatepilt.

vaade2vaade3

Kui päikest ka juba veidi anti ja taamal lumepilved liikusid, oli pilt eriti ilus.

vaade7

Teisel pool maja polnud vahepeal Jurat nähagi.

vaade6

Aga ega mägi jänes ole, et ootamatult plehku paneb. Jätkuvalt alles teine!

vaade1

Nood kaadrid on muide Sipsiku toa aknast. Meie magamistoast näeb Alpe, tema omast Jurat. Tasakaal peab olema. Pisikestele pisikesed mäed ja suurematele suured.

Lisaks Rižole ja muudele kassidele keksib siin ka sageli linde ringi. Mõned tulevad isegi matile jalgu pühkima.

linnud.jpg

Ma näen siin pidevalt musträstaid ja punarindu. Pasknääre ja harakaid muidugi ka, aga just musträstaid näib palju olevat.

Mina aga olen mõneti lumevangis küll. Hundul talverehve pole ja nagu ma N.-ile ohkasin, siis ma pean järelikult laupäeval poodi süüa ostma minema (ma võiks muidugi nimekirja N-ile anda, aga ma eelistan ise poes käia). See ei ole eriti tore, sest laupäeviti poes käimine näib olevat kohalik perekondlik ajaveetmisvõimalus (on seda ilmselt igal pool). Massid. Lastega massid. Kuhjaga täis kärudega massid. Ma eelmisel laupäeval käisin ja tegin kõigele lisaks strateegilise vea ning panin kärru paari päikeseprille, sest mu mõlemad paarid olid kadunud. Ausalt, mu elus on mingi koll, kes päikeseprille varastab või peidab.

Viga oli see seetõttu, et mingil põhjusel ei võta Prantsusmaa toidupoodides turvaelemente küljest mitte kassiir vaid infoleti töötaja. Oli mäsu, seega too töötaja oli ka kassas. Ja tal oli seal kassas mingi häda. Andsin talle oma prillid, ta lippas infoletti, naasis karbitäie pulkadega, millega ta turvaelementi avada üritas. Õiget pulka ei leidnud ega leidnud ja tema järjekord vaatas mind mõrvarliku pilguga. Äkitselt viis ta prillid ja karbi minema ning käskis mul naastes 9. kassa juurde minna. Sealne kaasapidaja, kellel ka pikk saba, suutis turvaelemendi eemaldada.

Läksin auto juurde, küünitasin, et midagi kõrvaistmel lebavast seljakotist võtta ja nägin oma “kadunud” päikeseprille. Nii palju siis N.-i väitest, et ta otsis oma autost, aga ei leidnud mu prille (ma oli 99% kindel, et ma jätsin need detsembris sinna). Noh, vähemalt on mul jälle kaks paari päikeseprille. Ehk tuleb kolmas ka kusagilt välja.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s