Spaa või aknapesur?

Ilmateade rõõmustab mind. Sipsiku esimesed jõulud saavad kõige märkide kohaselt olema külmad ja lumised. Just nagu peab!

N. nentis ohates nädala eest, et nii kiire on olnud, et me vist peaks sel aastal kinkide tegemise vahele jätma, sest ta pole sellele isegi mõelda jõudnud. Ma nõustusin ehkki mainisin, et Eestis teda pakk siiski ootab, sest muidu tekiks Põnnil õigustatud küsimus, miks ometigi tema kinki ei saa. Pakki tuleb mul soetada “Seltsimees lapse” DVD. Väga isekas kingitus, sest ma tahan ise seda filmi väga näha :)

Ma nõustusin, aga siis tegin dramaatilise hüüatuse: “Aga mul on ju kohe sünnipäev ka! Sünnipäevaks ma ometigi saan midagi?!” N. ohkas. Ja pakkus, et äkki saadab mu spaasse. Sobib. Ainult et see lähim spaa on renoveerimisel ja kinni. No ja mu sünnipäev on sellisel ajal ka, et igasugused asutused kipuvad nii kui nii kinni olema ja aastavahetust ette valmistama. Selle spaalubaduse jätan ma muidugi meelde.

Selle kõige peale on mul aga üks koduperenaiselik soov. Ma vaatan neid räpaseid aknaid ja võdistan õlgu. Mulle ei meeldi aknaid pesta. Lisaks on Franz avastanud, et ta saab tuppa küsida kahe akna ja kolme klaasukse tagant. Mudased käpajäljed klaasil tõestavad seda. Kaugel pole ka aeg, kui üks teine olen oma käpakesi klaasile toetama hakkab. Siit minu küsimus. Kas keegi on kasutanud toda Kärcheri aknapesumasinat ja kas see on väärt masin? Arvustused, mida netist leian on vastukäivad. Osad kiidavad taevani ja teised irisevad, et triibud jäävad. Samas pole mina suutnud kunagi oma aknaid nii puhtaks saada, et ühtegi triipu ei jää, seega vahet ju pole :)

Haa, sakslannast tuttav kirjutas mulle just (küsisin temalt, et kas ta on oma masinaga rahul) ja pakkus, et laenab enda oma mulle uuel aastal välja. Wunderbar! Kevadeni ma nii räpaste akendega küll elada ei taha.

Pakkima peaks. Aga ma kasutan Sipsiku uneaega parem hoopis lugemiseks. Ken Folletti “The Pillars of the Earth” on hea!

10 comments

 1. Eve

  Ostsin selle Kärcheri aknapesumasina endale sel suvel. Täpselt samadel põhjustel :) Olen laisk aknapesija (no üldse ei viitsi ja aknaid on ka nii palju) ja kass käib toa/õues “akna kaudu”, mistõttu määrduvad aknad olulisemalt kiiremini. Mugavam on selle masinaga küll (ei ole jamamist igasugu paberite ja muu sellisega, mida ma varem kasutasin) ja oluliselt kiiremini saab ka. Kas ta ideaalselt puhtaks teeb (st kas jätab triipe)? Võib-olla veidi tõesti, aga ma pole kunagi ka muul moel oma aknaid täiesti puhtaks (triibutuks) saanud, seega mulle kõlbas küll. Kuigi seda pean küll tõdema, et ega ma nüüd oluliselt rohkem aknaid pesnud siiski pole peale selle masina soetamist, seega see laiskuse aspekt ikka kummitab. Aga oluliselt parema meelega võtan akende pesu ette küll.

  • Rohelohe

   See on väga julgustav lugemine ja ega ma olen nagu sina ehk et vaevalt ma siis sagedamini neid aknaid pesema hakkaks, aga kui ees ootav töö nii ebameeldiv pole, on seegi ju tore :)

 2. Hedi

  Minul on see Kärcher ja olen väga rahul! Loomade ja lastega peredes asendamatu! Selle masinaga on paar nippi. Esiteks, kasuta Kärcheri enda aknapesukontsentraadist tehtud lahust. Teiseks hoia käepärast kõige lihtsamat mikrofiibrist aknapesulappi- sellega saad kiiresti raamiservad jms, kuhu masin hästi ei ulatu üle tõmmata. Muide see lapp on nö kuivalt kasutamiseks! Kolmandaks: triibud jäävad siis kui see masina imuri otsas olev must kummitihend liialt tolmuseks/liivaseks saab! Mina tõmban iga tõmbe järel kummitihendi selle sama mikrofiiberlapiga kohe kuivaks ja puhtamaks- ei mingeid triipe. Samuti lopitan seda kummitihendit pärast kasutamist ka kraani all, et tolmuterad maha saada. Loogiline, et põrandapesumopi kasutamisel ka mopp muutub ajapikku mustemaks ja tekivad kuivamisel triibud! Ja veel üks tähelepanek- mida soojem on ilm, seda kiiremini nö aurustub aknale pihustatud vedelik ja seda tõenäolisemalt tekivad triibud. Ehk siis masinaga peab olema kiire. Mina tõmban lapiga esmalt raamid üle ja siis pihustan/küürin kärcheri pihustuspudeli otsiku abil akna kähku üle ja nii, et see oleks ikka korralikult seebine ja siis võtan mikrokiudlapi vasakusse ja masina paremasse kätte ja tõmban vähem kui minutiga järjest ülalt alla akna puhtaks. Siis teen lapiga akna servad ja vaatan, kas jäi mõni triibuke ja vajadusel kasutan lappi kergelt ka sellel triibul. Ja ongi valmis! Ei mingeid triipe, paberikübemeid ja nühkimist!

 3. Monika

  Mina soovitan. Ja tegelikult toimib pesuvahendina Fairy lahus sama hästi, proovitud. Igal juhul julgen soovitada!

 4. dresdenhousewife

  Oo, kiitus selle teema tõstatamise eest, see rõõmustas mu koduperenaisesüdant. Aitäh ka kommenteerijatele nippide eest!
  Mina olen vastupidi maniakaalne aknapesija :D Mul on esiteks sellised lapsed, kes vaatavad aknast välja näppudega (eriti köögis ja söögilaua juures – liida näpud ja toit ja aknaklaas) ja teiseks on meil peres tolmuallergia ja et ainuke asi, mis tolmulesta tapab, on päikesevalgus, siis pesen keskmiselt korra kuus aknaid. Aga mulle … umm…. meeldib aknaid pesta… :D Nii et masina peale pole isegi mõelnud. Hmm…
  Aga olen ka tähele pannud, et mida külmema ilmaga pesta, seda lihtsamini puhtaks saab! Nii et ära oota jah kevadeni.

 5. dresdenhousewife

  Ahjaa – Folleti Pillars on tõesti hästi kirjutatud. Ja jääb kauaks meelde. Ma lugesin seda üsna ammu (2008 äkki?) ja siiani vaatan kõiki kirikuid ja katedraale läbi selle prisma. Hea valik!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s