Odav maitse

Sipsik on alustanud avastusretke maitsete põnevas maailmas ning rõõm on nentida, et hipsteriks pole teisel vist lootust saada. Pistsin talle hommikul veidi avokaadot suhu ja kui laps rääkida oskaks, oleks ta ilmselt karjatanud: “Ema?! Mida sa teed?! Miks sa mind mürgitada üritad?!” Esmaspäeval esimese maitsena proovitud kodune porgandipüree läks hoopis paremini peale. Porgandid on odavamad kui avokaadod, seega lapsel majanduslikku mõtlemist jagub.

Enne kui keegi küsib, et kuidas küll nii vara, siis siin maailmanurgas soovitatakse lisatoiduga neljakuuselt alustada (Sipsik oli esmaspäeval 4 ja pool kuud vana), et laps tasapisi sööma õpiks ja maitseid avastaks, sest 6-kuuselt peaks ta teoreetiliselt ühe eine päris toitu päevas sööma. Piiranguid on kusjuures vähe. Peaaegu et polegi. Ma olin häguselt kuulnud, et söömisega alustamine on ilgem raketiteadus, aga põhimõtteliselt öeldi, et proovigu (peaaegu) kõike. Ka muna, mida minu teada mõned enne esimest eluaastatki anda ei julge. Soola-suhkrut muidugi mitte ja piimatooteid ka.

Tuleks vist kõrvitsasuppi teha, siis saab lapsele kõrvitsat anda. Pole vist vaja teist uuesti avokaadoga traumeerida. Pärast ilmneb veel hilisemas eas ebaratsionaalne hirm rohelise värvi ja advokaatide vastu.

4 comments

  1. Liisa

    Siin soovitatakse tegelikult ka ca 4,5 alustada maitsmisega, vähemalt kõik meditsiiniharidusega isikud on meile seda siiani soovitanud. Ja just samal põhjusel nagu sa kirjutasid – kuuekuuselt võiks juba üks toidukord olla. Las siis enne harjub väikestes kogustes erinevate maitsetega 🙂

  2. Nell

    Meie alustasime ka omal ajal umbes 4,5-kuuselt. Kõrvits oli hitt, aurutatud lillkapsa-ja brokoliõisikud, ahjus küpsetatud bataat, porgand ka. Nn magusaid asju ma päris kaua ei pakkunud, kes ikka lillkapsast tahaks kui banaani on antud :) Puder istus kutile umbes pooleaastasena ka. Moosi ega marju peale ei pannud kuna läks niisamagi. Kui pole muud saanud siis ei tea ju tehta :P

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s