Nädal on üks päev

On kohutavalt tore, kui tellid Amazonist midagi ning saad päev-kaks hiljem kirja, et sinu tellimus on teel ja saabub nädala pärast, aga siis koputab järgnevalt päeval kuller uksele ja ulatab paki. Tõsi, too teine asi, mis pidi ka nädalaga saabuma, saabub ilmselt ikkagi nädalaga. Ootan seda pikisilmi, sest tellisin malmist vahvlirauad, millega kaminas vahvleid teha. Aitab pühapäevahommikustest pannkookidest, nüüd teeme vahvleid! Või no nüüd ei tee, siis teeme, kui rauad kohal on.

Iga kolimise juurde näib kuuluvat ka vajadus IKEAs käia. Mööblit me ei vaja (müüsime osa enda omast niigi maha) ning nagu me N.-iga nentisime, me oleme IKEA mööblist välja kasvanud ning kui midagi suuremat vaja oleks, valiks pigem mingi muu poe. Mõningaid asju oli aga vaja ja neist mõningate puhul oli IKEA kindla peale minek. Näiteks suured vaakumsäilituskotid, sest meil on kapid täis patju-tekke-tekstiili, mis meile ei kuulu ja mida me ei vaja, seega pakime need ära ja paneme keldrisse (või kappide kõrgematele riiulitele, kuhu me nii kui nii ilma redelita ei ulataks).

Kodu on peaaegu valmis. Kontorid on veel täielikud sõjatandrid (aga lootust juba on), elutoast tuleb paar asja hoiustamiseks välja kanda, söögitoas sama lugu, Sipsiku toas tuleb lamp ära vahetada (täna tõin poest uue), magamistoas tuleks viimased asjad kappi panna (N.-i arusaam lahti pakkimisest oli tekitada kummutile kuhi) ning homme tuleks kardinaid ostma minna. Siin on igas toas kardinad, aga elutoa omad näevad koledad välja ning mul on kindel mõte, mida ma siia tahaks. Söögilaua peaks ka ära mõõtma. Ma kahtlustan, et kõik me laualinad on selle jaoks liiga väikesed…

Naljakas, kui me igiammu (ehk 2012 vist?) Tansaanias käisime, üritas entusiastlik suveniirimüüja meid veenda, et me peaks ostma masaide odade komplekti ja selle oma söögitoa seinale riputama. N. elas tol hetkel Espoos väikeses kööktoas ja mina oma Tallinna 37-ruutmeetrises korteris. Söögitoast võis vaid und näha. Aga nagu näha, oleme arenema hakanud. Meil on nüüd söögituba. Ja laualinad. Ja riidest salvrätikud. Pagana snoobid!

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s