Terapeudimaffia

Käisin täna poes ja seejärel tankimas. Tankimas käisin selle poe juures, kuhu laupäeval minna üritasin, aga tee rehvidega blokeeritud oli. Tee oli lahti, aga vähemalt pooled kasutatud rehvidest vedelesid seal tee kõrval puude all. Ma nüüd ei teagi, kas nad plaanivad aktsiooni korrata või eeldasid nad, et kuna blokeeritud tee viib ka kohalikku jäätmejaama, siis viib jäätmejaam need sealt minema või? Lõrisema võtab.

Poes ostsin kooki. Niisama. Mitte et peaks, sest ehkki talvel on soojendav polster hea, tahaks siiski oma riietesse paremini mahtuma hakata. Sipsik andis aga pärast kodus koogiks põhjuse. Tulime koju, Sipsik sõi, mina sõin ja läksin siis endale teed tegema. Toast kostus vigin, aga ma otsustasin tee esmalt valmis teha ja siis vaatama minna. Kas sa näed, mõni siin arenes veidi ja õppis keeramise ära. Selle puhul võib kooki süüa küll.

Keeramine tuli nädala eest ka arstiga jutuks. Ma avaldasin muret, et sai just 4-kuuseks, aga veel ei keera. Arst kostis, et aga miks peaks. Keeramine peab kuuendaks kuuks selgeks saama, enne pole vaja muret tunda. Mina hüüatasin selle peale üllatunult, et vahi aga, Eestis saadetakse 5-kuused, kes keerata ei oska, füsioterapeudi juurde. Arst kergitas kulmu ja sõnas, et teil seal põhjas on eriti arenenud lapsed siis, sest nemad lähtuvad maailma keskmisest ja maailma keskmine ütleb, et kuuendaks kuuks olgu selge. Millisel eelneval kuul see täpsemalt juhtub, pole oluline.

Ma hakkasin selle peale mõtlema, et pea kõik lapsed, keda ma tean, on füsioterapeudi juures käinud. Õde pakkus, et see võib olla seotud sellega, et lastearste meil enam pole ja perearstid ei oska olukorda hinnata ning seega saadavad igaks juhuks kohe terapeudi juurde. Ühest küljest nagu tore, sest kui tõesti mingi häda on, saab spetsialisti abi kiirelt, aga teisalt hakkab mulle tunduma, et ehk peaks lihtsalt lastel rahulikult areneda laskma ja igasuguste terapeutide juurde saatmisega vanemaid mitte stressi ajama. Olgu, stress tuleb nii kui nii, sest nagu me Raadiohäälega nentisime, on internet kurjast. Internetis joovad 4-kuused portselantassist rinnapiima, endal väike sõrm välja sirutatud, ning 6-kuused kõik istuvad ja söövad ise küpsist.

Advertisements

14 comments

 1. mkm

  Ka Eestis peavad lapsed alles 6 elukuuks keerata oskama, mitte varem. Lihtsalt lapsevanemad on väga ärevad omavahelises võistluses kelle laps mida ja millal teha oskab.

  • Rohelohe

   Huvitav, ma olen just kuulnud, et 5. elukuuks ning tean inimest, kelle laps füsioterapeudi juurde saadeti, kuna ta 4,5-kuuselt veel korralikult ei keeranud. Aga võttes arvesse, et ajal enne Sipsikut ma lastest midagi ei teadnud ja ilmselt kuuldud juttudesse väga ei süvenenud, võin ma ka eksida.

   See võistlemine on jah… Tobe. Kui nüüd pehmelt öelda.

   • mkm

    Kindlasti alates 6 elukuust peab oskama pöörata. 4,5 kuusena peab seljalt külje peale keerama, kuid mitte enam. Kui oskab rohkem on lihtsalt tubli laps. Või on last arendatud ja temaga palju tegeletud.

   • Rohelohe

    Selge, siis olin ise valet infot saanud. Kõlab tegelikult loogilisemalt küll, et ka Eestis n-ö maailma keskmist arvestatakse.

 2. h

  Teel Chamonix-sse need streikijad täna aeglustasid liiklust, tubli 15 politseinikku juures passimas. Ja sildi järgi andis aimata, et homme on jälle suurem jama.

   • h

    Tulime tegelikult Ticinosse. Ilusam kui Chamonix-s, lumised tipud ja kogu muu ilu. Lisaks vihm, lõputu vihm. Homme plaan üle Simploni tagasi tulla, et ei peaks tunnelisabas passima.

    p.s. Kui on mingeid põnevaid kodu, kola vms poode, mis rahakotti midagi alles ka jätavad Genfi kandis soovitada, siis kuulaks (loeks) hea meelega. On meeles, et midagi põnevat on blogist läbi käinud aga ilma nime ja aadressita. Varsti on tagasi põhja minek ja mõni toredam tarbeese võiks kaasa tulla.

   • Rohelohe

    Ticinos on tõepoolest ilus :) Tahaks isegi sinna tagasi minna ja rohkem ringi vaadata. Sõitke siis Simplonis ettevaatlikult, sest ehkki lund õnneks ei luba, võib seal libedavõitu olla. Eriti hommikul, sest öösel on miinuskraadid.

    Poed… Maison du Monde müüb igasugust sisekujunduskraami ja hinnad on pigem mõistlikud. Pood on nii Annemasse’is kui Val Thoiry ostukeskuse alal. Val Thoiry keskuse sees on ka üks tore kokanduspood, mille nimi mulle ei meenu. Kohe vasakpoolse sissepääsu juures. Seal on ka Nature et Découvertes, kus müüakse lihtsalt lahedaid asju: https://www.natureetdecouvertes.com/

    See pood, mis sulle blogist silma on jäänud, on ilmselt NOZ. See on põhimõtteliselt realiseerimiskeskus, kus vahel täiesti hämmastavalt lahedaid asju on. Ostsin nt hiljuti koju uued taldrikud täiesti naeruväärse hinnaga. Lisaks ostame sealt veidrat sööki ja kummalist õlut. Selle poe häda ja võlu on aga selles, et sa ei tea kunagi, mida sa sealt leiad. Mõnel päeval on iga teine asi lahe ja vahel pole midagi põnevat. https://www.nozarrivages.com/magasin/saint-genis-pouilly/

   • h

    Just, NOZ on see mille kirjeldus on meelde jäänud. Uurin järgi, aitäh!

    Maison du Monde-s olen kolanud aga Nature et Découvertes on uus märksõna, vaatame selle ka üle.

    See streikimine kestab vähemalt siinpool Arve-i. Kes tahab, see leiab alati põhjuse. Täna pidurdati liiklust Thononi kandis. Ja nagu teeäärsetelt siltidelt näha, siis vist see laupäev jätkub kiirusvestide kampaania. A40 ääres on kaameraid kollaseks võõbatud ja teetolli putka reedel ei töötanud. Täna just mõtlesin, et streikijad võiks mõneks ajaks Eestisse kolida ja ma arvan, et nad saaks peagi aru kui hea elu neil tegelikult siin on.

   • Rohelohe

    Noh, meie suurel ringteel CERNi juures grillisid protestijad eile ringtee keskel oleval rohealal. Täna on seal jätkuvalt miski putka püsti, millel Prantsusmaa lipud lehvivad ja kõik kohad on plakateid täis. Muuhulgas selline pärl: “Prantsusmaa on fiskaalpõrgu”.

 3. Nell

  Eestis oleneb hästi palju perearstist, kes jälgib beebi arengut pigem ise ja kes saadab muudkui spetslialistidele, et kindlust saada. Mõned arstid jooksutavadki vanemaid mööda neurolooge ja füsioterapeute, mõned jälgivad ise ning edasi saadavad siis kuipäris kindel, et on mingit abi või tuge vaja. Minu perearst näiteks oli enne lastearst ning meie mööda spetsialiste kappama ei pidanud. Füsioteraapiasse küll jõudsime kuna tundus, et kutt hoiab jalgu kuidagi imelikult. Seal selgus, et suurem probleem on hoopis nõrgad seljalihased ning sellepärast ta veel aastasena ei kõndinudki (esimesed sammud tegigi füsio kabinetis). Aga mõne asja puhul ongi vist mõistlikum igaks juhuks ettevaatlikum olla, mitte hiljem korrigeerida…

 4. Liisa

  Meile öeldi siin ka, et enne kuuendat kuud muret tunda ei tasu. Käputamise ja istumisega oli samaks terminiks vist kümme kuud. Küll jõuab 🙂

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s