Miinus kaks

Laupäevane protestiaktsioon ei lasknud mul teele panna üht pakki, sest mul oli sinna pakkematerjali vaja. Söödavat pakkematerjali. Mu tänane ostunimekiri sisaldas vaid kahte asja: küüslauk ja kommid. Tavaliselt ma üritan enam-vähem välja mõelda, mida me nädala jooksul süüa võiks ja teen ostunimekirja, aga viimasel ajal olen ma selle ree pealt jälle pudenenud ning nii seisingi ma mõtliku näoga köögi- ja puuviljaosakonnas ja mõtlesin, kas turult toodud kraamist piisab või peaks midagi veel ostma. Peale küüslaugu. Ostsin mandariine, sest ilm nõuab mandariine.

Collongesis ja Tallinnas on hetkel põhimõtteliselt sama ilm. Collongesi kohta ütleb mu telefon “+1, tundub kui -2” ja Tallinna kohta “+2, tundub kui -2”. Kõrgemad mäenõlvad on härmatanud ja nelja paiku peaks lund sadama hakkama. Mul poleks selle vastu midagi, kui lumi tuleks ja homseks maha jääks, sest mul pole plaanis homme kuhugi minna, seega puuduvad talverehvid mind ei kõigutaks. Käiks Sipsikuga kõndimas ja jooks teed. Pakiks veidi. Loeks natuke. Seda kaminat oleks hädasti vaja…

Joon hetkel puuvõõriku teed (mistletoe inglise keeles), mis ma kunagi meie põnevuste poest ostsin. Maitset ei näi tal üldse olevat, aga Wikipedia ütleb mulle (sest ma pidin guugeldama, kuidas mistletoe eesti keeles on):

Aleksander Heintalu järgi on puuvõõriku tee kasutusalad alkoholism, arterite skleroos, emakaverejooks, kopsuverejooks, kramptõbi, spasmid, mao ja seedekulgla äkkvalud (haavandilised kasvajad), veenipõletik, hemorroidid ja närvivalud, sealhulgas kolmiknärvi valud. Kasvajate puhul kasutatakse seda sümptomaatilist abiainena.

Või vai, tervis aina tuleb. Või siis taastub. Saab korraga nii alkoholismist kui hemorroididest lahti. On vast väärt ürt!

Lõpetuseks üks Franz, kes end korraga nii mulle kui Sipsikule sülle pressis. Ta jätkuvalt ei saa väga aru, miks ma talle aeg-ajalt käratan: “Ei astu lapse peale!”

franz-sipsik.jpg

 

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s