Kodu

Boheemil on poeg (tütar on ka, aga temaga ta läbi ei saa). Poeg, kes kevadel 20 saab ja sellel sügisel koos oma neidisega Kanadasse õppima pidi minema. Mingil põhjusel on ta jätkuvalt Prantsusmaal ja tal on palju sõpru. Sõpru, kellega ta eile varahommikuni pidu pani. Ma ei tahaks olla kuri vanainimene, aga see meie majake kostab nimelt kohutavalt hästi läbi ning lisaks helile imbub kusagilt läbi ka lõhnu. Seega vähe sellest, et meie uni oli lärmavate inimeste poolt häiritud, haises korteri kolmas korrus hommikul vängelt tubaka järele. Me oleme N.-iga kaks kummalist looma, kes pole ealeski ühtegi suitsu teinud (ei, ühte mahvi ka mitte) ning me kumbki ei talu seda haisu, mis suitsetamise järel tubadesse jääb. Õnneks see hais siiski kadus kiirelt.

Me oleme siin hoogsalt pakkinud, sest see tooks just kui kolimise lähemale. Tegelikult on kaks nädalat vaja veel oodata, aga no me tahaks juba ära. Tahaks ära paljudel põhjustel, millest ma siis lähemalt kirjutan, kui ma meie kolimissaaga kirja panen. Jah, meil on jälle saaga. Eelmises elus olime viikingid.

Ma taipasin aga, et ma pole praeguse kodu pilte näidanud, seega olgu seegi enne kolimist ära tehtud. Pilte tegin ma tegelikult talvel, seega vahe peal on ühtteist muutunud, aga mis sellest.

Meie maja välisuks avaneb otse peatänavale ning maja ise on mõõdukat vana. Ma võiks isegi öelda kui vana, sest ukse kohal on ehitusaastaga kiviplaat, aga ma unustan selle numbri kogu aeg ära ja ma ei viitsi allakorrusele minna, et seda järele vaadata. Maja kuulus kunagi Bizot perele, kes selle kandi mõjuvõimsaimad olid, aga nüüdseks pole neist suurt midagi järel. Maja on jaotatud kaheks ning meie elame maja tänavapoolses küljes. Boheemile kuulub maja peamine osa, min on meie omast 3-4 korda suurem (pluss hiiglaslik kelder).

Uksest sisse astudes avaneb selline vaade.

maja01

Otse ees olev uks viib keldrisse, paremat kätt jääb garderoobikapp ning vasakul on köök-söögituba.

maja02

Köök on meeldivalt mahukas, aga ma olen järjest enam sellel arvamusel, et avatud köögid on mõttetud (uues kodus meil avatud kööki pole). Eriti selles korteris, kus kõik toidulõhnad ilusasti kõikidele korrustele jõuavad. Uksi siin korteris väga pole, seega teha polegi midagi.

maja03

Trepist üles minnes jõuab väikesele alale, kust avanevad uksed kahte tuppa.

maja04

Vasakul on meie kontor ning paremat kätt oli külalistetuba, millest nüüd meie magamistuba saanud on.

maja06

maja07

Kontoris veedamegi ilmselt kõige rohkem aega, sest tänu tugitoolidele on seal mõnus aega veeta ning kas lugeda või arvutiga midagi teha. Tõsi, suvel on see ruum erakordselt palav, sest tänu kahele erinevasse suunda avanevale aknale köetakse see tuba väga soojaks. Siin majas ongi temperatuuriga pidevalt mingi häda. Suviti ei anna kolmandal korrusel eriti ollagi, aga talvel on jällegi nii kolmas kui esimene korrus külm. Ilmselt oleks teine korrus ka, aga meil on siin puhur pidevalt sees, et Sipsikul külm poleks.

maja08

Külalistetuppa panin üles nood USA postkaardid, millest ma napilt ilma oleks jäänud, kui lagi läbi tilkuma hakkas (sellestki peagi lähemalt). Tuba on muidu väga hubane ning selle juurde kuuluv vannituba mõnusam (ja soojem) kui ülakorruse oma.

maja090

Hetkel näeb see tuba aga hoopis selline välja:

maja15

Kirjutuslaud oli mähkimislauaks just sobiva kõrgusega ja riiulid sattusid ka hea koha peal olema.

maja16

Kolmandale korrusele viib trepp (mis muud, lennata ju ei oska) ja seintele panime Oxfami poe vanapaberikastist välja õngitsetud saksakeelse astronoomiaraamatu vahel olnud tähekaardid.

maja05

Kolmandal korrusel on palju valgust ja avarust, aga samas ka kaldlagi, mis selle veidi ebapraktiliseks teeb. Mulle on on need pööningukorrused alati meeldinud, aga elamiseks on nad ikka veidi ebamugavad.

maja10

Selle kaldlae alla jääva nurgaga olid mul suured plaanid. Ma tahtsin sinna mõnusa lesila teha, kus lugeda ja telekat vaadata, aga ilmselgelt ma ei jõudnud sellega kuhugi ja temperatuure arvestades poleks see väga mõnus olnud ka. Kassile samas meeldis.

maja11

Lisaks avatud ruumile on kolmandal korrusel veel vannituba ning nurga taha peidetud magamistuba.

maja12

Ruumi on siin palju, aga nagu öeldud, pole see väga praktiline korrus. Lisaks oli magamistuppa astudes suur oht oma peanupp ära lüüa, sest üks laepalk on eriti madalal.

maja13

Hetkel on seal ruumis hoopis varem külalistetoas olnud voodid ja seina äärde on kuhjatud asju, mis kas juba pakitud või pakkimist ootavad. 1. detsembril kolime. Natuke tuleb veel oodata ja siis saan ma kamina ees istuda.

maja14

Advertisements

4 comments

 1. Manjana

  Väga tänapäeva eestilik kodu, põhjamaine. Käisin just uurimas Las Palmase kinnisvarakuulutusi ja see korter, mida vaatama sattusin oli ikka väga teistsugune kui meil. (Ma niisama uurisin, ei plaani ostma hakata, aa hinnad tundusid Tallinnaga sarnased olevat).
  Ma pole kunagi üritanud ette kujutada milline teie maja seest välja näeb, aga välise kohta on mul mõttepildid olemas. Palun tänavapoolseid pilte ka. Sa oled rääkinud, et inimesed käivad mööda ja niisama hängivad läheduses. Ma nii tahaks teada, kas mu fantaasiapilt tegelikkusega klapib.

  • Rohelohe

   Ma kolin ära, siis panen maja väljaspoolse vaate ka. Muidu on Google Mapsist kohe aru saada, milline maja on ja see mulle väga ei meeldiks :)

   Sisekujunduslikult oleneb ilmselt väga, kas tegu on üürikorteri või prantslaste enda omadega. Üürikortereid üritatakse veidi neutraalsemana hoida ilmselt. Ehkki ega ma tea ka, ma pole prantslaste kodudes ausalt öeldes viibinud, ainult välismaalaste üürikates.

 2. reet

  Väga kena kodu! Loodame, et uus tuleb ka kena. See köögivaip tuli kuidagi tuttav ette. :) Mitmekorruselisel korteril on kindlasti omad plussid, aga kindlasti mitte siis, kui laps omal käpal ringi hakkab liikuma. Kus Franzu lemmikkoht on?

  • Rohelohe

   :) Tea küll miks see vaip tuttav tundub..

   Mitmekorruseline korter on mõneti tore, aga praeguse ruumiplaneeringuga ei sobi see meile juba nüüd, kus Sipsik veel liikuda ei oska. Trepid ei ole tegelikult põhjuseks, miks me kolida tahtsime, aga uues kodus on vaid paariastmeline trepp, mis tegelikult lapsele esialgu ohutum on. Olgu, keldrisse viib ka pikk trepp, aga sel on uks ees ja uks kindlalt kinni.

   Hetkel meeldib Franzule magamistoas laua all olla, sest seal on suur padi ja soojapuhur (just magas seal, aga läks nüüd kööki sööma). Lisaks muidugi minu laua peal, kus ta vaibake on. No ja inimeste peal. Inimeste peal on alati hea olla.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s