Universum irvitab

Te ilmselt arvate, et kui Eestis sajab lund, siis meil on jätkuvalt päikeseline sügis? Ei ole! Meil sajab ka lund. Mis te arvate, kelle autol talverehve pole? Ja mis te arvate, kelle autol rehvivahetus alles 16. novembril on? Vastus esimesele küsimusele on “mina” ning neid rehve vist ei tule ka. Siin on sellist jäist või lumist ilma nii vähest aega, et otsustasime esialgu vaid Susiga hakkama saada – sai enne ühe autoga hakkama, saab ka nüüd. N. pani Susile rehvivahetuseaja juba ammu kirja, et ei korduks eelmise aasta olukord, kus kõik esimese lumega avastasid, et on aeg rehve vahetada. Inimene teeb plaane, universum irvitab laialt.

Ja kõigele lisaks vilguvad meil tuled. Ei, mitte jõuluootusest üles pandud tulukesed vaid laelambid. Tormi otseselt õues pole, aga kui võtta arvesse, et meil on siin elatud aja jooksul elekter vist rohkem kordi ära läinud, kui mul Tallinna kodus terve selle omamise ajal (12 aastat), siis ei peaks see mind vist üllatama.

Peaks mõned küünlad süütama. Ja õnnelik olema, et küte lõpuks sisse lülitati. Nagu ma eile N.-ile ütlesin, kui me läbi paduvihma Itaaliast  tagasi sõitsime (sellestki peagi lähemalt): “See on just selline ilm, mida oleks tore meie uues kodus kamina ees nautida.” Jah, me kolime. Jälle. Sellestki peagi lähemalt.

2 comments

  1. dresdenhousewife

    Selle ilmajutu peale pidin kohe Euroopa (ilma)kaarti kontrollima, sest meil siin on täna õues jälle 20 kraadi ringis. Whaaat! Oleme ju teie ja Tallinna vahel. Ja paistab, et millegipärast ongi igal pool mujal peale teie ja Tallinna jälle talvejopid kappi pandud. Aga eks läheb teil ka see jama jälle varsti üle ja saate ilma talverehvita.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s