Umbluu

Hea artikkel Tauno Vahterilt. Tõepoolest, miks eestlased nii umbluu-usku on?

Soovitan lugeda ka neid väljavõtteid umbluu raamatutest. Eilse “mahlapaastu” valguses meeldib mulle eriti see leid: “Kõhulahtisuse olemuslik põhjus on hirm, tagasilükkamine ja põgenemine.”

Advertisements

2 comments

 1. reet

  Kurb on, et umbluu vahele kaob kasulik info teinekord täitsa ära. Selles väljavõtete artiklis oli ära toodud salatiretsept, mis üksipäini kindlasti ühegi vähi vastu ei aita, aga on ilmselgelt väga tervislik ja kõigi oma kasulike ainetega tugevdab natuke immuunsüsteemi ja miks mitte, küllap aitab sedasi ka kasvajate teket ennetada.
  Minu meelest kirjeldas Epp Petrone ühes oma Ameerika-raamatus kellegi (võib-olla Justini?) jahmumist meie apteegis müüdavaid rohuteesid nähes. See on siis see teine äärmus, kus tabletiusu nimel on kogu vana ja toimiv rahvameditsiin umbluuks kuulutatud. Seda me ju ometi ei taha. Tasakaalu on vaja, tasakaalu rahvameditsiini ja tabletivõtmise vahel, hea arst peaks oskama seda hinnata.

  • Rohelohe

   Ma olen sinuga täiesti nõus ehkki ma viitaks, et tabletiusku riikides on küllaltki tugev umbluu-usk ka ning selle nimi on homöopaatia.

   Rahvameditsiin ja ravimtaimed on head, aga siingi on ausalt öeldes mõned lähenemised veidi kummastavad. Ma näiteks ei saa siiani aru, miks hanerasvaga määrimine aitama peaks ja miks seda Eestis soovitatakse.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s