Melon-maavits

Paar aastat tagasi ostsin Klagenfurti aianduspoest pepino ehk melon-maavitsa ehk pirnmeloni seemneid. Alguses oli mul mõte need Bulgaariasse sokutada, aga jäid meile ning Saksamaal potipõllumajandust tehes üritasin paar seemet maha panna. Kui ma õigesti mäletan, siis need vist isegi ei idanenud või surid kohe ära. Eelmisel aastal proovisin uuesti, aga et meil hukkusid kõik taimed, ei saanud ka sellest asja.

Sel aastal tegin viimase katse (pakis oligi vaid üks seeme veel alles) ning seeme idanes, aga taim oli nii mannetu. Hoidsin teda nagu seda samustki pilpa peal ning poputasin igati. Olin juba lootust kaotamas, kui pepino mõistuse pähe võttis ja vohama hakkas. Kuna tegu on ühega neist taimedest, mille me potti istutasime, tõin ta septembri lõpus tuppa, sest õues läks külmaks, aga talle oli lõpuks ometi üks vili külge kasvanud. Liiatigi on tegu mitmeaastase taimega, seega kui ta talve toas üle elab, saab ta järgmisel aastal uuesti õue tõsta.

melon-maavits

Ma küll eriti ei looda, et see vili küpseks saab, aga põnev siiski. Kusjuures ma esialgu arvasin, et taim on seoses kehva algusega kääbusena kasvanud, aga interneti kohaselt nad sellised 30-40 cm ongi.

2 comments

  1. Manjana

    Nii huvitav! Kuna ma pole Lõuna-Ameerikas käinud, siis pole kunagi seda maitsta saanud. Magus kurk kõlab huvitavalt!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s